Gebze Ticaret Odası
English
Üye Girişi
Şifremi Unuttum
Yönetim Kurulu Başkanımız NAİL ÇİLER 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü nü Kutladı

"5 ARALIK DÜNYA KADIN HAKLARI GÜNÜ’’nü kutlar, Kurtuluş Savaşı’mızın kazanılmasına ve Cumhuriyetimizin kurulmasına çalışarak, üreterek, tüm yaşanan zorluklara ortak olarak destek veren Türk kadınlarımızın, çalışma hayatımızda da hak ettikleri yer ve değere ulaşmalarını dilerim.  

“GEBZE TİCARET ODASI” olarak, milli kültürümüzün yaşatılmasında büyük pay sahibi olan, günümüzde eğitimden sağlığa, yargıdan iş dünyasına, siyasetten ekonomiye kadar hayatın her alanında üstlendikleri görevleri başarıyla yerine getiren kadınlarımızın, istihdama daha çok katılmaları adına eğitimler vermeye, kadınlarımıza yönelik konularda farkındalık yaratmaya ve Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerimiz ile kadınlarımızdaki girişimci ruhu desteklemeye devam etmekteyiz.

5 Aralık 1934'te ''Kadınlara Seçme ve Seçilme Hakkı''nı, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK önderliğinde veren Türkiye Cumhuriyeti, kadınlarımızın siyasi alanda temsilini sağlayan, “öncü” ülkelerden biri olmuştur. Nitekim; Kadınlar Seçilme Hakkı’na Fransa’da 1944, İtalya’da 1945, Yunanistan’da 1952 ve İsviçre’de ise 1971 yılında kavuşabilmişlerdir..

 “5 ARALIK DÜNYA KADIN HAKLARI GÜNÜ’’nde, çalışkanlıkları ve üretkenlikleriyle her zaman ailesine, topluma önemli katkılar sunan, her türlü zorluğun üstesinden gelecek iradeye sahip olan kadınlarımızı, hayatın her alanında daha etkin bir şekilde görmeyi diler, kendilerine  mutlu, sağlıklı, huzurlu bir yaşam temenni ederim.

04-12-2017 Tarihinde yayinlandi.211 kez izlendi.
« Geri
Odamız
Oda Organları
Bölgemiz
İletişim

Android

Mobil Site

Mobil Uygulama

RSS


Twitter
ISO
Web Sitesi, Tasarım, Yazılım - Gebze Ticaret Odası Bilgi İşlem Bölümü - Tel:0262 644 22 32 email:ouslu@gebzeto.org.tr