Gebze Ticaret Odası
English
Üye Girişi
Şifremi Unuttum
Yönetim Kurulu Başkanımız NAİL ÇİLER, Sarıkamış Harekatı nın 103. Yıl Dönümü Dolayısıyla Açıklamada Bulundu.

Beyaz Hüzün’’ olarak tarihimize geçen Sarıkamış Harekatı’nın 103. Yıldönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, Sarıkamış'ta ve yurdumuzun her köşesinde, Vatanımız için canlarını feda eden tüm kahraman askerlerimizi, rahmet ve şükranla anıyorum.

Eksi 25 derecelere varan soğukta, yazlık kıyafetle, aç ve susuz olarak Vatan topraklarını Rus kuvvetlerine karşı savunan on binlerce askerimiz, 22 Aralık 1914’te başlayan, 18 Ocak 1915’te sona eren ve Birinci Dünya Savaşı’nda Kafkas Cephesinde yaşanan en büyük kara harekâtı olarak tarihe geçen Sarıkamış Harekatı’nda şehit düşerek, ölümsüz bir mertebeye erişmişlerdir.

Kelimelerle tarifi mümkün olmayan bu kahramanlık destanı; cesur milletimizin, Vatan’ın bir karış toprağını dahi düşmana vermemek adına yürüttüğü mücadelenin en çarpıcı göstergesi ve büyük bir fedakârlık örneğidir. 

       Her hatırladığımızda kalplerimizi hüzne boğan Sarıkamış Harekatı’nın, gelecek kuşaklarımızın İstiklalin hangi koşullarda kazanıldığını anlamaları için bir ders niteliğinde olduğunu belirtir, hiçbir mazeretin ardına saklanmaksızın, canları pahasına Bağımsızlığımıza sahip çıkan tüm şehitlerimizin aziz hatıralarına saygılarımı sunarım. 

05-01-2018 Tarihinde yayinlandi.229 kez izlendi.
« Geri
Odamız
Oda Organları
Bölgemiz
İletişim

Android

Mobil Site

Mobil Uygulama

RSS


Twitter
ISO
Web Sitesi, Tasarım, Yazılım - Gebze Ticaret Odası Bilgi İşlem Bölümü - Tel:0262 644 22 32 email:ouslu@gebzeto.org.tr