Gebze Ticaret Odası
English
Üye Girişi
Şifremi Unuttum
Yönetim Kurulu Başkanımız NAİL ÇİLER' in 8 Eylül Dünya Okuma Yazma Günü Mesajı

“8 Eylül Dünya Okuma Yazma” gününde öğrenmenin başlangıcı ve en temel unsuru olan okuma ve yazmanın önemini tekrar vurgulama imkanı buluyoruz.

Gelişen teknolojinin hayatımıza kattığı yeniliklerden olan E-Kitap uygulamasıyla özellikle gençlerimiz kitaplara daha kolay ve rahat ulaşabilmekte, teknolojinin sunduğu imkanları “kitap okuma” gibi geliştirici bir amaç uğruna kullanabilmektedir. Bununla birlikte, ülkemizde ve dünyada yapılan araştırmaların sonucu, “okur-yazar” oranımızın arttığını ve okuma kültürünün aşılanmasına yönelik çalışmaların da son yıllarda çoğaldığını göstermektedir.

Bizler de Gebze Ticaret Odası olarak, eğitimin insan hayatındaki en önemli unsurlardan biri olduğuna olan inancımızı her zaman dile getiriyoruz. Bu ilkeyle sürdürdüğümüz faaliyetlerimiz doğrultusunda, her sene “Kütüphaneler Haftası” nda Oda binamızda ve çeşitli merkezlerde kitap bağışında bulunulmasına imkan sağlayarak, vatadaşlarımızın kitaplara ulaşmasında öncü olmanın haklı gururunu yaşarken, üzerimize düşen görev ne ise bu konuda en iyisini yapmanın da gayreti içindeyiz.

Okuma yazma bilincini kazanmış bireyler, yaşadığı dünyayı ve toplumu daha iyi anlayan bireylerdir. Bu vesileyle; herkesin “8 Eylül Dünya Okuma Yazma Günü” nü kutluyor, tüm dünyada ve ülkemizde okuma yazma oranının artmasını ve okumanın ışığında ilerlememizi temenni ediyorum.”dedi.

07-09-2018 Tarihinde yayinlandi.314 kez izlendi.
« Geri
Odamız
Oda Organları
Bölgemiz
İletişim

Android

Mobil Site

Mobil Uygulama

RSS


Twitter
ISO
Tüm Bilgileriniz 6698 Sayılı KVKK gereğince korunmaktadır.
Web Sitesi, Tasarım, Yazılım - Gebze Ticaret Odası Bilgi İşlem Bölümü - Tel:0262 644 22 32 email:ouslu@gebzeto.org.tr