Gebze Ticaret Odası
English
Üye Girişi
Şifremi Unuttum
BAŞKANIMIZ NAİL ÇİLER İN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Bugün; Türk Milletinin olağanüstü bir mücadele örneği göstererek imkansız görülen zafere imza attığı ve bizlere hediye edilen en güzel miras olan “CUMHURİYET” in kuruluşunun 95. Yıldönümünü büyük bir coşku ve gururla karşılıyoruz.


          19 Mayıs 1919’da,  Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Samsun’a çıkışı ile başlayan Kurtuluş Mücadelemiz, 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizin kuruluşunun ardından, 29 Ekim 1923 tarihinde, Cumhuriyetimizin ilanıyla  taçlandırılmıştır.


Şartlar ne kadar ağır olursa olsun, hiçbir gücün milletimizin Vatan sevgisinin ve bağımsızlık mücadelesinin karşısında duramayacağının göstergesi olan zaferimizi korumak, yaşatmak bu uğurda daha çok çalışıp Cumhuriyet’ in ilkeleri ışığında yol almak hepimizin en önemli görevidir. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün Ey yükselen yeni nesil! Gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu sonsuza kadar yaşatacak olan sizlersiniz.” sözleri bizlere önder olmuştur.


Cumhuriyet; barışın ve huzurun himayesinde büyüyen, demokrasinin yapıtaşıdır. Daima değerli mirasımızı korumanın bilincinde olarak; Cumhuriyet’ i bizlere armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere canlarını feda eden kahraman şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Cumhuriyet’ imizin kuruluşunun 95. Yılını kutluyorum.

26-10-2018 Tarihinde yayinlandi.783 kez izlendi.
« Geri
Odamız
Oda Organları
Bölgemiz
İletişim

Android

Mobil Site

Mobil Uygulama

RSS


Twitter
ISO
Tüm Bilgileriniz 6698 Sayılı KVKK gereğince korunmaktadır.
Web Sitesi, Tasarım, Yazılım - Gebze Ticaret Odası Bilgi İşlem Bölümü - Tel:0262 644 22 32 email:ouslu@gebzeto.org.tr