Gebze Ticaret Odası
English
Üye Girişi
Şifremi Unuttum
Başkanımız Nail ÇİLER’ in 26 Ağustos Malazgirt zaferinin 946. yıldönümü kutlama mesajı

Tarihimize “Zaferler Ayı” olarak geçen bu ayda, “26-30 AĞUSTOS ZAFER HAFTASI”nı ve Anadolu’nun kapılarını milletimize açan, sonuçlarıyla Türk ve dünya tarihi açısından bir dönüm noktası olan “MALAZGİRT ZAFERİ”nin 946. Yıldönümünü bu yıl Cumhurbaşkanımızın da katılımlarıyla büyük bir coşku içinde kutlamanın gururu içindeyiz.

 

            Selçuklu Sultanı Alparslan komutasındaki Türk ordusunun, kendisinden sayıca dört kat üstün Romen Diyojen komutasındaki Bizans Ordusu’nu yenilgiye uğratması sonucu, 26 Ağustos 1071 tarihinde kazanılan “MALAZGİRT ZAFERİ”yle,  Anadolu'nun fethinin yolu açılırken, bu topraklar barış, kardeşlik ve hoşgörü temelinde, asırlar boyunca devam edecek olan büyük bir medeniyetin doğuşuna, köklü bir devlet geleneğinin ve idare anlayışının oluşmasına tanıklık etmiştir.

 

            Malazgirt’ in böyle büyük bir zafere tanıklık etmesi sebebiyle tarihi dokunun ön plana çıkmasına ve iç turizme katkı sağlamasına yol açtığı içinde, zaferin ayrı bir önemi vardır.

 

            Yüce Milletimiz, dün olduğu gibi bugün de aynı kararlılıkla Vatanına sahip çıkmakta, tarihi, zengin kültür hazinesi, manevi değerleri ile birlik, beraberlik bağlarından aldığı güçle tüm zorlukların üstesinden gelmektedir.

 

            26 AĞUSTOS MALAZGİRT ZAFERİ”nin 946. Yıldönümünde, bu köklü mirasın temsilcileri olarak bizlerin görevinin, ülkemizi her alanda geliştirmek için çaba sarfetmek olduğununun bilinciyle; zaferin mimarları Sultan Alparslan’ı ve tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anarım.

 

25-08-2017 Tarihinde yayinlandi.248 kez izlendi.
« Geri
Odamız
Oda Organları
Bölgemiz
İletişim

Android

Mobil Site

Mobil Uygulama

RSS


Twitter
ISO
Web Sitesi, Tasarım, Yazılım - Gebze Ticaret Odası Bilgi İşlem Bölümü - Tel:0262 644 22 32 email:ouslu@gebzeto.org.tr