Gebze Ticaret Odası
English
Üye Girişi
Şifremi Unuttum
Yönetim Kurulu Başkanımız NAİL ÇİLER 8 EYLÜL DÜNYA OKUMA YAZMA GÜNÜ nü Kutladı

Yaşam boyu öğrenmenin ilk basamağı olan okuma yazma konusuna “8 EYLÜL DÜNYA OKUMA YAZMA GÜNÜ” dolayısıyla dikkat çekme ve “okuryazarlığın” önemini vurgulama imkanı buluyoruz.

Uluslararası düzeyde yapılan araştırmalar dünyamızda, ülkemizde ve bölgemizde “okuryazarlık oranının” arttığını göstermekte ve oranın daha da arttırılmasına  ilişkin faaliyetler de ivme kazanmaktadır.

GEBZE TİCARET ODASI olarak üyelerimizin ticari hayatlarına katma değer kazandırmayı amaçlayan faaliyetlerimiz yanısıra insan hayatında asıl önceliğin “eğitim” olduğuna inanmaktayız. Bu inançla sürdürdüğümüz eğitim faaliyetlerimizle Oda ve Borsalar arasında “öncü” ve “takip edilir” bir Oda olmanın haklı gururunu yaşarken, sağlıklı ve etkili bir iletişim kurmamıza yarayacak olan “okuma” konusunda da farkındalık yaratmak adına çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Her yıl kutladığımız “Kütüphaneler Haftası” boyunca Oda binamıza ve çeşitli merkezlere, kitap bağış kutularımızı koyarak, kitap bağışı yapmak isteyenlerle kitapseverleri buluşturduk. Çünkü okuyan insanın değişeceği, olgunlaşacağı, gelişen bireyin de toplumunu ve dünyasını geliştireceği düşüncesindeyiz.

Daha sürdürülebilir bir gelecek için temel aşama “okuryazar” olmaktır. 8 EYLÜL DÜNYA OKUMA YAZMA GÜNÜ”nde, ülkemizde ve dünyada okuryazar oranının artmasını, tüm insanların okuma yazma hakkından yararlanabilmesini diliyor, okuma ışığının dünyalarımızı aydınlatmasını temenni ediyorum.

07-09-2017 Tarihinde yayinlandi.262 kez izlendi.
« Geri
Odamız
Oda Organları
Bölgemiz
İletişim

Android

Mobil Site

Mobil Uygulama

RSS


Twitter
ISO
Web Sitesi, Tasarım, Yazılım - Gebze Ticaret Odası Bilgi İşlem Bölümü - Tel:0262 644 22 32 email:ouslu@gebzeto.org.tr