Gebze Ticaret Odası
English
Üye Girişi
Şifremi Unuttum
Başkanımız Nail ÇİLER, Gebze'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 95. Yılı dolayısıyla Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törene katıldı.

          Gebze’mizin düşman işgalinden kurtuluşunun 95’üncü yıldönümünü kutlayarak, onurlandığımız bu günde, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere, “kurtuluşumuz” için can veren tüm kahramanlarımızı rahmetle anar, onların aziz hatıralarına dyduğumuz saygının ve minnet borcumuzun her geçen gün daha da arttığını ifade ederim.


            1420 yılında kesin olarak Osmanlı topraklarına katılan GEBZE, Birinci Dünya Savaşı sonrası imzalanan Mondros Ateşkes Antlaşması’yla 1918’de İngilizlerin hakimiyeti altına girmiş, 1920’de İngilizlerin bölgeyi terk etmesiyle Yunanlılar tarafından işgal edilen şehrimiz, 12 Ekim 1922 tarihinde bağımsızlığına kavuşabilmiştir. Yurdumuzun her cephesinde “Kurtuluş” için verilen can siperane mücadele, GEBZE’ miz için de verilmiş, Vatan sevgisini donandığı Kuva-yi Milliye ruhu ile kuvvetlendiren yüce milletimizin içinden çıkan ‘’Yahya Kaptan’’ gibi kahramanlar ve  daha niceleri GEBZE’ mize “Kurtuluşu” kazandırmıştır.


             Milli Mücadelemizde olduğu gibi, bizi “millet yapan” unsurlara olan bağlılığımız, milli birlik ve baraberliğe olan inancımız, bağımsızlık tutkumuz ve geleceğe olan umudumuz, her türlü zorluğa rağmen, esareti asla kabul etmeyeceğimizi, Dünya’ya ispatlamaya her an hazır  olduğumuzu göstermiştir. Milletimizin, bundan sonra da kendisine yöneltilecek her türlü tehdidi, sahip olduğu bu yüksek değerler sayesinde savuracağı açıktır.

 

Haber Ekleri
12-10-2017 Tarihinde yayinlandi.277 kez izlendi.
« Geri
Odamız
Oda Organları
Bölgemiz
İletişim

Android

Mobil Site

Mobil Uygulama

RSS


Twitter
ISO
Web Sitesi, Tasarım, Yazılım - Gebze Ticaret Odası Bilgi İşlem Bölümü - Tel:0262 644 22 32 email:ouslu@gebzeto.org.tr