Gebze Ticaret Odası
English
Üye Girişi
Şifremi Unuttum
Oda Faaliyetleri » Mart 2016 oda faaliyetleri

 

1.   Yönetim Kurulu Başkanımız Nail Çiler, 25 Şubat 2016 tarihinde Gebze Ticaret Odası Üyelerine yönelik uygun faizli kredi protokolü anlaşmasını Odamızda Garanti Bankası ile imzalandı. İmza töreni Yönetim Kurulu Başkanımız Nail ÇİLER, Garanti Bankası Gebze Yeni Çarşı Şubesi Müdürü Semra ATASAYAN, Müşteri İlişkileri Yöneticisi Neşe SARI’ nın katılımıyla gerçekleştirildi.

2.  25 MART 2016 tarihinde GENÇSİAD başkanı ve yönetim kurulu üyeleri Yönetim Kurulu Başkanımız Nail Çiler’i makamında ziyaret etti. GENÇSİAD Başkanı Lokman Kılıç ve yönetimine yeni görevlerinde başarılar dileyen Başkanımız Nail Çiler, “Oda olarak bizler her zaman bu tür derneklerin olmasını önemsedik. GENÇSİAD’ ın bundan sonra yapacağı her proje ve çalışmasında elimizden gelen desteği vereceğiz dedi. Ziyaret karşılıklı fikir alışverişiyle son buldu.

3.    26 ŞUBAT 2016 tarihinde Türk Amerikan Derneği Yabancı Dil Kursu Gebze Şubesinin açılışını TOBB BAŞKANI M.Rıfat HİSARCIKLIOĞLU ve Yönetim Kurulu Başkanımız Nail ÇİLER gerçekleştirdi.

4.   26 ŞUBAT 2016 tarihinde Gebze Ticaret Odası tarafından geleneksel olarak düzenlenen Ekonominin Yıldızları Ödül Töreni Programı, TOBB Başkanı Sayın Rıfat HİSARCIKLIOĞLU, GTÜ Rektörü Prof. Dr Haluk GÖRGÜN, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya ÖZAK, Gebze Kaymakamı Mehmet ARSLAN, Cumhuriyet Başsavcısı Cemil KUYU, Adalet Komisyonu Başkanı Muhiddin PAÇA,
Belediye Başkan Temsilcileri, Kurum Müdürleri, Siyasi Partilerin Temsilcileri, Misafir Oda başkanları, OSB Başkanları, Sivil toplum Kuruluşlarının Temsilcileri, Sanayici ve İşadamları, Kadın ve Genç Girişimciler, Meclis Üyelerimiz ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Oda Üyelerimiz, Yerel ve Ulusal Basın Temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşti.

5.   5 Milyon TL ve üzeri gelir vergisi ödeyen, 5 Milyon $ ve üzeri ihracat yapan, 10 milyon tl ve üzeri kurumlar vergisi ödeyen ekonominin yıldızlarının ödüllendirildiği Tören Programının açılış konuşmasını yapan Yönetim Kurulu Başkanımız Nail Çiler, konuşmasında Türkiye’nin Başkenti Ankara, Sanayinin Başkenti Kocaeli, Kocaeli’ nin kalbi Gebze’dir diyerek bölgemizin önemine dikkat çekti.

 

6.  Yönetim Kurulu Başkanımız Nail Çiler’ in ardından konuşma yapan TOBB Başkanı Sayın Rıfat HİSARCIKLIOĞLU, Gebze Ticaret Odası ile gurur duyduğunu belirterek, Türkiye de 5 yıldızlı sayılı odalardan bir tanesinin Gebze Ticaret Odası olduğunu dile getirdi ve Paris, Londra, Berlin Odaları üyelerine hangi hizmeti sağlıyorsa Gebze Ticaret Odası’ nın da Üyelerine aynı kapsamda hizmet sağladığını sözlerine ekledi. Toplantı ödüllerin dağıtımı ve gecenin anısına fotoğraf çekimi ile son buldu.

7.  29 Şubat 2016 Tarihinde Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanımız Nail Çiler,  Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Haluk Görgün ve beraberindeki heyet sosyal sorumluluk bilinci kapsamında, Mardin’ e ziyaret gerçekleştirdiler. Mardin’de yaşayan dört bin ihtiyaç sahibi kişiye giyecek ve ayakkabı yardımı yapıldığı ziyarette,  Mardin Vali Yardımcısı Bahattin Çelik ve Artuklu Kaymakamı Şakir Öner Öztürk ile bir araya gelen Başkanımız Nail Çiler, Elimizden geldiği kadarıyla gerek şahsım, gerekse de temsil ettiğim kurumum olarak, bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da bizlere ihtiyaç olan ve gerek duyulan her yerde yardımlaşmaya ve dayanışmaya hazır olduğumuzu belirtir, bizlere gösterilen sıcak ve samimi misafirperverlikten ötürü şükranlarımı sunarım dedi.

8.  02 Mart 2016 Tarihinde Gebze Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından "Oyuncaklar Hayat Bulsun - Bir Oyuncak Bir Çocuk, Bir Çocuk Bir Umut" projesi kapsamında  BİLGE OKULLARI olarak oyuncak toplama kampanyası açılış törenine başkanımız Nail ÇİLER katıldı.

9.  03-06 Mart 2016 tarihlerinde,Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Fuar Merkezi'nde düzenlenen İDEV 2. Doğu Marmara İdeal Ev Evlilik ve Konut Fuarı'nda Üyelerine en iyi hizmeti sunmayı ilke edinen Odamız, stand kiralayarak,üye firmalarımızın fuara katılımını sağladı.

10.      Yönetim Kurulu Başkanımız Nail ÇİLER, İDEV Fuarında üyelerimizin, fuara katılan odaların, kadın girişimcilerin standlarını ziyaret etti. Fuarda bir röpörtaj veren başkanımız, üyelerimizin bu tarz fuarlara katılımlarının önemine dikkat çekerek, fuarların ülkemiz için önemli olduğunu, ticaretin gelişimine katkı sağlayacağını söyledi.

11.      8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk GÖRGÜN tarafından, GTÜ öğretim görevlileri ve kadın çalışanları onuruna kahvaltı etkinliği düzenlendi. Düzenlenen kahvaltı organizasyonuna Gebze Ticaret Odası Meclis Üyemiz Fatma Sevgi ÇİLER ve Kadın Girişimcimiz Mukadder DOĞANAY katıldı.

12.      8 MART 2016 Dünya Kadınlar Günü kapsamında Odamızda  “Kadın ve İş Dünyası” konulu panel düzenlendi. Düzenlenen Panelin açılış konuşmasını yapan Yönetim Kurulu Başkanımız Nail Çiler’ in ardından; Gebze Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesi dekanı Doç Dr. Ebru Tümer Kabadayı ve Ayhan Metal Pres Döküm Aş. Firma yetkilisi Aynur Ayhan katılımcılarla bir araya geldi. Başkanımız Nail Çiler konuşmasında, Ülkemiz ve tüm dünya için büyük önem taşıyan, aile ve toplumsal yaşamın temel taşı olan kadınlarımızın, hakkı olan değerlerine yönelik toplumsal bilincin arttırılmasını temenni eder ve "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" nü kutlarım.” Bunun sadece senede bir gün değil hayatın her anında hiç unutulmamasını dilerim.dedi. Yoğun katılımın sağlandığı organizasyonda Odamızın tek bayan meclis üyesi Sn. Fatma Sevgi Çiler tarafından konuşmacılara, kurumlardaki kadın temsilcilere ve katılımcılara günün anısına istinaden hediye takdiminde bulunuldu.

13.      08 Mart 2016 tarihinde Holiday Inn Otelde kahvaltılı basın toplantısı gerçekleştirildi. Basınımızın yoğun katılımı ile gerçekleşen toplantıda Başkanımız, Basın Mensuplarına “Biz Oda olarak Basınımızla sürekli istişare içinde oluyor, bölgemize yarar sağlayacak projelerde hep birlikte kamuoyu oluşturuyoruz. Siz değerli basınımızın Gebze’mizin gelişiminde öneminin büyük olduğunun farkındayız. Ve bu farkındalılıkla bugün Odamız faaliyetlerinin aktarılacağı bu toplantıyı düzenleyerek sizlerle bir araya geldik. Toplantıya katılımınız için hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum” diyerek sözlerine başladı. Toplantı Yönetim Kurulu Başkanımız Nail ÇİLER' in oda faaliyetleri hakkında bilgi aktarımı ve lobi faaliyetlerinin anlatımıyla son buldu.

14.      Kocaeli Kadın Girişimcilerimiz Mart ayı icra kurulu toplantısını 9 Mart 2016 tarihinde Kocaeli’nde gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen toplantının ardından Kadın Girişimcilerimiz Çocuk gelinlerin toplumda yaşattığı yaraya farkındalık yaratan serginin açılışını yaparak sergiyi ziyaret ettiler.

15.      10 Mart 2016 tarihinde Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Fikri Işık'ın katılımıyla Gebze Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesi (GEPOSB) Yönetim Merkezinin açılış töreni gerçekleştirildi. Törene Yönetim Kurulu Başkanımız Nail Çiler, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Sedat Mican, Yönetim Kurulu Üyemiz Adem Yıldırım ve Genel Sekreterimiz katıldı.

16.      Gebze Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesinde gerçekleştirilen açılışın ardından Başkanımız Nail Çiler, Sanayi ve Ekonomi Bakanının katılımıyla, Taysad Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği tarafından düzenlenen, 38. Olağan Genel Kurul toplantısı ile Patent-Faydalı Modern Endüstri tasarım , ihracat ve eğitim konularındaki başarı ödülleri törenine katıldı.

17.      10 Mart 2016 tarihinde Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sn. Fikri Işık’ ın teşrifleriyle, 27. Vergi haftası etkinliği kapsamında, vergi rekortmenlerine yönelik teşekkür belgeleri takdiminin yapıldığı törene, Yönetim Kurulu Başkanımız Nail Çiler ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Sedat Mican katıldı.   

18.      11 Mart 2016 tarihinde Kocaeli Mali Müşavirleri Eğitim Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin düzenlediği Sosyal Güvenlik Kurumunda Yenilikler konulu panele Yönetim Kurulu Başkanımız Nail Çiler Katıldı.

19.      İstiklal Marşı’ nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’ u Anma Günü etkinliği kapsamında, 12 Mart 2016 tarihinde Gebze Osman Hamdi Bey Kültür Merkezinde düzenlenen ve Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan tarafından organize edilen programa Yönetim Kurulu Başkanımız Nail Çiler katıldı.

20.      14 Mart 2016 tarihinde gerçekleştirilen Türk Traktör İş Makineleri İstanbul Tesisinin açılış Törenine Yönetim Kurulu Başkanımız Nail Çiler ve Yönetim Kurulu Üyemiz Ercan Altınkaya katıldı.

21.      Gebze Ticaret Odası Meslek Komiteleri İstişare toplantıları kapsamında, 15 Mart 2016 tarihinde, “İnşaat ve Yapım İşleri” ile “Yapı Malzemeleri Ticareti” olan meslek grubu üyeleri kahvaltılı toplantıda bir araya geldi. Sektör temsilcilerinin yoğun ilgi gösterdiği toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren GTO Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, “uluslararası ilişkiler ve fuar organizasyonları, eğitim faaliyetleri, lobi faaliyetleri, sosyal sorumluluk faaliyetleri, bilgi, danışmanlık ve destek hizmetleri, diğer kurumlarla işbirliği içerisinde sürdürülen çalışmalar” başlıkları altında Oda çalışmaları hakkında bilgi aktarımında bulundu ve Gebze Ticaret Odası’nın geleceğe dair projeleri hakkında açıklamalar yaptı. Toplantı karşılıklı fikir alış verişi ile son buldu.

22.      16 Mart 2016 tarihinde Ankara’ da gerçekleşen Batı Anadolu Lojistik Organizasyonu A.Ş. ‘ nin Yönetim Kurulu Toplantısına Başkanımız Nail Çiler katıldı.

23.      17 Mart 2016 tarihinde Kocaeli Valilik Makamında gerçekleşen Bilişim Vadisi Yönetim Kurulu Toplantısına Başkanımız Nail Çiler katıldı.

24.       18 Mart 2016 Tarihinde Kocaeli Yapı Müteahhitleri Derneği Başkanı Zekai İren ve Yönetim Kurulu, Odamıza bir ziyaret gerçekleştirdiler. Yönetim Kurulu Başkanımız Nail Çiler, Başkan Yardımcımız Sedat Mican, Yönetim Kurulu Üyemiz Adem Yıldırım’ın bulunduğu görüşmede, sektörel sıkıntılar ile ilgili karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.

25.       19 Mart 2016 tarihinde Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sn. Fikri Işık’ ın başkanlığında, Bilişim Vadisinde gerçekleştirilen toplantıya Başkanımız Nail Çiler katıldı.

26.       21 Mart 2016 Tarihinde Odamız organizasyonluğunda gerçekleştirilen ve bölgemiz OSB Başkanlarının katılımının sağlandığı, Fransa’nın Lyon şehrinde düzenlenen Türkiye Gecesi programı çerçevesinde, ticari ve sınai temaslarda bulunmak üzere; Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Nail Çiler, Meclis Üyemiz Sn. Fatma Sevgi Çiler, Genel Sekreterimiz Sn. Mustafa Yaşar Sekin ve beraberindeki heyet, Lyon Başkonsolosu Sn. Özgür Çakar ve sonrasında Lyon Ticari Ateşe’si Sn. Yelda Ünal’ı ziyaret etti.

27.       21 Mart 2016 Tarihinde Programın devamında Lyon Türkiye Başkonsolosluğu, Le Progrès gazetesi tarafından Lyon Mariott otelinde gerçekleşen Fransa-Türkiye Dayanışma Gecesi'ne katıldılar. Gece öncesinde ülkemizin sunduğu ekonomik fırsatlara vurgu yapan 16 sayfalık bir “Türkiye Ekonomi Eki” , tüm Rhône Vilayeti'nde, Le Progrès gazetesi ekinde (yaklaşık 130 bin adet) dağıtıldı. Gecede kısa bir konuşma yapan Çiler, bölgemizin Lyon sanayisi için bir cazibe merkezi olduğunu belirtti.

28.       Aynı gecede bir röportaj veren Yönetim Kurulu Başkanımız Nail Çiler, Bölgemiz hakkında bilgi aktararak, Fransız İş Adamlarını Bölgemize yatırım yapmaya çağırdı ve Gebze’nin sadece Türkiye olarak değerlendirilmemesi gerektiğinin yanı sıra, Ortadoğu, Türkiye Cumhuriyetleri ve Balkanlar olarak da geniş bir coğrafyaya hitap ettiğinin altını çizerek, geceyi organize eden ve emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

29.      26 Mart 2016 tarihinde Lütfi Kırdar Kongre Sarayında, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ ın teşrifleriyle gerçekleştirilen Dünya Türk Girişimciler Kurultayına Yönetim Kurulu Başkanımız Nail Çiler katıldı.

 

30.       Eğitimde fırsat eşitliğini benimseyen, hayırsever kişiler tarafından 153 yıldır hizmet eden Darüşşafaka Eğitim Kurumları, Odamızda 3 yıldır geleneksel hale gelen tanıtım toplantısını 28 Mart 2016 Tarihinde meclis salonumuzda gerçekleştirdi. Toplantıda konuşma yapan Başkanımız Nail Çiler, Darüşşafaka Eğitim Kurumları’ nın sunduğu kaliteli eğitim sistemine dikkat çekerek, kurumun, hayatın her alanına yıldızlar  yetiştirdiğinin altını çizerek, son başvuru tarihi 25 Mayıs 2016 olan ve 29 Mayıs 2016 Pazar Günü gerçekleştirilecek olan Darüşşafakaya Giriş Sınavına katılacak tüm öğrencilere başarılar diledi.

08-06-2016 Tarihinde yayynlandy.1343 kez izlendi.
« Geri
Odamız
Oda Organları
Bölgemiz
İletişim

Android

Mobil Site

Mobil Uygulama

RSS


Twitter
ISO
Tüm Bilgileriniz 6698 Sayılı KVKK gereğince korunmaktadır.
Web Sitesi, Tasarım, Yazılım - Gebze Ticaret Odası Bilgi İşlem Bölümü - Tel:0262 644 22 32 email:ouslu@gebzeto.org.tr