Gebze Ticaret Odası
English
Üye Girişi
Şifremi Unuttum
Oda Faaliyetleri » Aralık 2019 Oda Faaliyetleri

ARALIK 2019 MECLİS

 

27 Kasım 2019 Çarşamba günü; Aynı köklü medeniyetin izlerini paylaştığımız kardeş ülkemiz Özbekistan’ın Fergane ili Vali Yardımcısı, üst düzey devlet yöneticileri ve iş insanlarından oluşan Özbek heyetini, Odamız Kasım ayı olağan Meclis toplantımızda hep birlikte ağırladık.

Bilindiği üzere, ülkeler arası ticari ortaklıklarımızın güçlendirilmesi adına düzenlenen bu ve benzeri toplantılar oldukça önemli ve verimli olmaktadır. Ülkemiz; Özbekistan’ ın en önemli ticaret ortaklarından olup, son on yıldır ticari ilişkilerimiz düzenli olarak gelişmektedir.

Bu aşamada bizler de Özbekistanlı kardeşlerimizle işbirliklerimizi her alanda arttırarak ekonomik, ticari ve kültürel ilişkileri en üst seviyelere çıkartmalıyız. İlerleyen süreçte farklı açılımları hep birlikte gerçekleştirmeyi planlıyoruz.

27 Kasım 2019 Çarşamba günü; Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Mehmet Ellibeş ve beraberindeki heyet ile, bölgemiz ve ticari yaşam hakkında bilgi alışverişinde bulunduk. Özellikle son zamanlarda yaşanan ekonomik sıkıntılar, çözüm önerileri, alternatif konular üzerine düşüncelerimizi paylaştık. 

29 Kasım 2019 Cuma günü; TOBB Başkanımız Rifat HİSARCIKLIOĞLU'nun katılımlarıyla, Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası (TATSO) Genel Kurulu için Berlin’deydik.

Berlin’de delegesi olduğumuz Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası’nın (TATSO) 14. Genel Kurulunu ve 15.Kuruluş Yıldönümü kutlama programını gerçekleştirdik. Kurul sonucunda TATSO Başkanı Sn. Rolf A.Königs güven tazeledi.

 

2 Aralık 2019 Pazartesi günü; Gebze’ye yeni atanan İlçe Emniyet Müdürümüz Sn. Adil Uğur Bilgili Odamızı ziyaret ederek, bölge güvenliği ile ilgili bilgilendirmede bulundu. 

3 Aralık 2019 Salı günü; 3 Aralık Dünya Engelliler Günü ’nü özel dostlarımızla, coşku ve sevgiyle kutladık.

Şüphesiz engelli kardeşlerimizin günlük hayatlarında karşılaştıkları sıkıntılar hakkında farkındalık oluşturmak önemli olmakla birlikte, bunu tüm topluma yaymak da son derece önemlidir.

 Gebze Ticaret Odası olarak her koşulda onlarla olmaya onların gönüllerine dokunmaya gayret gösteriyoruz.

Bu sebeple gerçekleştirdiğimiz programımızda sonuna kadar bizi yalnız bırakmayan tüm misafirlerimize teşekkür ediyoruz.

3 Aralık 2019 Salı Günü; TMMOB Mimarlar Odası Gebze Şubesi yeni Başkanı Cenk Elgin ve ekibi bizlere ziyaret gerçekleştirdi. Meslek kuruluşlarımızla her zaman yan yana olduk. Desteklerimiz bugün olduğu gibi de her zaman devam edecek.

3 Aralık 2019 Salı günü; Sarıkamışlılar Derneği Platformu yetkilileri bizlere ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette yaklaşan Sarıkamış İş Forumu ve Şehitlerimizi anma programımız ile dernek faaliyetleri hakkında görüştük.

4 Aralık 2019 Çarşamba günü; Odamıza ziyarette bulunan Gebze Kaymakamımız Mustafa GÜLER, Gebze Belediye Başkanımız Zinnur BÜYÜKGÖZ, Gebze İlçe Emniyet Müdürümüz Adil Uğur BİLGİLİ ve Emniyet Derneği yetkilileri ile birlikte bölgemizin gelişimi ve özellikle emniyet güçlerimizin daha da kuvvetlenmesi adına neler yapabiliriz konusunda fikir alışverişinde bulunduk.

4 Aralık 2019 Çarşamba Günü; Hürriyet Gazetesi Köşe Yazarı Ömür Kurt ve Bahçeşehir Koleji Darıca şubesi yetkilileri Odamıza ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette kendileri ile geri dönüşüm projeleri hakkında görüştük.

4 Aralık 2019 Çarşamba günü; 28. Görkem Çiler Kurumsal Basın Turnuvası’nda Gebze Ticaret Odamız Tamsan'ı 3-1 yenerek Şampiyon oldu. Turnuvaya emek veren, bizleri turnuva süresince yalnız bırakmayan herkese çok teşekkür ediyoruz.

6 Aralık 2019 Cuma günü; Batman Üniversitesi Rektörümüz Sn. Prof. Dr. Aydın DURMUŞ ve Genel Sekreteri, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörümüz Sn. Prof.Dr. Muhammed Hasan ASLAN ve iş insanı Sn. Muzaffer ALTINTAŞ Odamıza ziyaret gerçekleştirdi. Değerli Rektörlerimiz ile birlikte üniversite-sanayi işbirliği kapsamında bir dizi temas gerçekleştirdik.

6 Aralık 2019 Cuma Günü; Batman Valimizin özel davetiyle, Yenikapı’da ilk kez gerçekleştirilen Batman tanıtım günlerine, Meclis Başkanımız, Meclis Divanımız ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz ile birlikte katıldık ve yöresel lezzetleri tatma fırsatı bularak güzel şehrimizin tarihi ve kültürel dokusunu bu kez İstanbul’da yaşadık.

6 Aralık 2019 Cuma günü; 12. Çizgi Üstü Sektörel Performans Ödül törenine Meclis Başkanımız, Genç ve Kadın Girişimcilerimiz ile katılım sağladık.

10-11 Aralık tarihleri arasında Sarıkamış programımız öncesi, Sarıkamış Kaymakamı Recep KOŞAL, Sarıkamış Belediye Başkanı Harun HAYALİ, Kars Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ertuğrul ALİBEYOĞLU ve Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) Genel Sekreteri Oktay GÜVEN ile makamlarında bir araya gelerek, organizasyonumuz ile ilgili toplantımızı gerçekleştirdik.

11 Aralık 2019 Çarşamba günü; Meclis Başkanımız ve 19. Meslek Komite Üyelerimiz, Logo Yazılım firması bünyesinde hayata geçirilen "Logo Geleceği Yazanlar Atölyesi" projesinin açılışına katıldılar.

12 Aralık 2019 Perşembe günü; Bölge protokolümüz ile birlikte; Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti mücadelesine katılan Gazilerimize Madalya Tevcih (rütbe, makam verme) törenine katıldık. Gazilerimize bir kez daha minnetlerimizi sunuyor, sağlık ve mutluluk dolu uzun ömürler diliyoruz.

12 Aralık 2019 Perşembe günü; Faaliyet alanı Taşımacılık, Ulaştırma ve Depolama Hizmetleri olan 22. Meslek komite üyelerimiz, Körfez Ticaret Odasının ilgili komitesi ve Servisçiler Odası Genel Sekreterinin katılımlarıyla sektör ile ilgili yaşanan sorunlar ve çözüm önerilerinin ele alındığı müşterek meslek komite toplantısını Odamız ev sahipliğinde gerçekleştirdiler.

15 Aralık 2019 Pazar günü; Kocaeli Giresun Şebinkarahisarlılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin 13. Olağan Genel Kurul toplantısında bölge protokolümüz ve dernek üyeleriyle bir araya geldik.

16 Aralık 2019 Pazartesi Günü, Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir’e ziyarette bulunduk. Ziyarette, tır parkı ve lojistik konuları ile ilgili olarak fikir alışverişi gerçekleştirdik.

16 Aralık 2019 Pazartesi gün; Özelsin Koleji yetkilileri ile eğitim süreçleri üzerine bir sohbet gerçekleştirdik.

17 Aralık 2019 Salı Günü; Darıca Küçük Sanayi Sitesi’nde Darıca Belediyemiz ile işbirliği içerisinde gerçekleştirdiğimiz; içerisinde toplantı salonu, revir ve yönetim ofisinin yer alacağı, sanayi esnafının yararlanacağı sosyal tesis binasını ziyaret ederek, çalışmaları inceledik.

 

18 Aralık 2019 Çarşamba Günü; Odamızın paydaşları arasında olduğu Özgün Biyo-Ekonomi Kaynakları Mükemmeliyet Merkezi (ÖBEK) projesi bilgilendirme semineri Odamız ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Sürdürülebilir ekonomi yolunda yapılan çalışmaları Gebze Ticaret Odası olarak her zaman destekliyoruz.

Bu faydalı projeyi yürüten saygıdeğer hocalarımızı bir kez daha tebrik ediyoruz.

18 Aralık 2019 Çarşamba Günü; Halkbank çözüm ortaklığında ve Turkishtime tarafından düzenlenen,

Ø rekabette üstünlük,

Ø sürekli iyileştirme ve

Ø farklılığı yaratma

konularıyla ilgili neler yapabiliriz hakkında fikir alışverişinde bulunduğumuz ortak akıl toplantımızı Dilovası Organize Sanayi Bölgesinde, bölgemize önemli ölçüde katma değer üreten iş insanlarımız ile birlikte Prof. Dr. Emre Alkin moderatörlüğünde gerçekleştirdik.

 

19 Aralık 2019 Perşembe Günü; Kocaeli Kültür ve Turizm İl Müdürü Ercan YAMEN ve Avrasya Gazeteciler Derneği Başkanı İsmail KAHRAMAN ile bölgemizin tarihi ve turistik değerlerini ön plana çıkartabilmek ve bölgemize turizm platformu kazandırılması adına düşüncelerimizi konuştuk.

Bu bölgenin değerlerini daima koruyan Gebze Ticaret Odası olarak birlikte güzel çalışmalara imza atacağımıza inanıyoruz.

 

 

 

19 Aralık 2019 Perşembe günü; Faaliyet alanı eğitim ve sağlık hizmetleri olan 23. Meslek Komite Üyelerimiz, Kocaeli Ticaret Odası ve Körfez Ticaret Odası’ nın komiteleri ile birlikte gerçekleştirdikleri müşterek toplantıda sektörlerin gelişimi adına yapılması planlanan konularla ile ilgili fikir alışverişinde bulunarak, ortak kararlar aldılar.

19 Aralık 2019 2019 Perşembe Günü; Gebze'nin ilk özel okulunun kurucu öğretmenlerinden Mikail Ulaş Odamızı ziyaret etti.

20 Aralık 2019 Cuma günü; Cezayirli iş insanlarından oluşan heyet Odamıza ziyarette bulundu.

Tüm Kobi Sanayici ve İş Adamları Derneği başkanı ve başkan yardımcısı ile meslek komite üyelerimizin katılımlarıyla gerçekleşen toplantıda, ortak çalışmalar, yatırım olanakları ve olası iş birlikleri hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

20 Aralık 2019 Cuma Günü; Odamız, Gebze Belediyesi, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Gebze Temsilciliği ile ortaklaşa düzenlediğimiz; otopark ve imar yönetmeliği ile müteahhit sınıflandırması konuları ile ilgili panelimizi Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Yapı Denetim Müdürü ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İmar Daire Başkanının sunumlarıyla gerçekleştirdik.

Yoğun bir kalabalığın katılımıyla faydalı ve verimli seminer oldu. Emeği geçen herkese tekrar teşekkür ediyoruz.

20 Aralık 2019 Cuma Günü; Beyaz Umut Derneği'nin programında, bundan tam 105 yıl önce Sarıkamışta vatan topraklarını korumak uğruna şehit düşen binlerce kahramanımızı gururla ve dualarla andık.

22 Aralık 1914’te başlayan harekat sonucu, toplam 90 bin, nüfusu Gebze’ye kayıtlı 26 şehit verilmiştir.

Şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, minnet ve saygıyla anıyoruz.

21 Aralık 2019 Cumartesi Günü; Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Makina Mühendisleri Odası Gebze Temsilciliği'nin IV. İş Sağlığı ve Güvenliği konferansını Odamız ev sahipliğinde gerçekleştirdik.

23 Aralık 2019 Pazartesi günü; 23. Meslek Komite Üyelerimiz, Gebze Medar Hastanesi Başhekimi ve Genel Müdürü Uzm. Dr. Nevzat Doğan ile Gebze ve ülkemizdeki sağlık sektörü hakkında bilgi alışverişinde bulunarak, Medar Hastanesi’nin Gebze’ye hayırlı olmasını dilediler.

23 Aralık 2019 Pazartesi günü; Kocaeli Üniversitesi Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Sadettin Hülagü ile, üniversite-sanayi işbirliği ve eğitim üzerine uzun bir sohbet gerçekleştirdik.

Projelerimizi ve eğitime sağladığımız destekleri paylaştık, ortaklaşa neler yapabiliriz konuştuk.

 

Sn. Hülagü’yü Odamızda ağırladık ve böyle vizyonu geniş bir eğitimcinin gelişinden büyük memnuniyet duyduk.  Birlikte güzel çalışmalara imza atacağımıza inanıyorum.

 

GENÇ VE KADIN GİRİŞİMCİLER

 

26 Kasım 2019 Perşembe günü; Genç Girişimciler İcra Kurulu Üyelerimiz “Yapay Zekâ, Artırılmış/Sanal Gerçeklik ve Gelişmekte Olan Teknolojiler” seminerine katıldılar. 

8-9 Aralık tarihleri arasında; Kocaeli Kadın Girişimciler İcra Kurulu Üyelerimiz; Ayvalık Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Büyükçıvgın ve Kadın Girişimcilerle bir araya gelerek, ortak toplantı gerçekleştirdiler.

Kadın Girişimcilerimiz ayrıca, İcra Kurulu üyesi Bahar Alan’ın Ayvalık’taki üretim tesisi Novavera zeytinyağı fabrikasını ziyaret ettiler.

18 Aralık 2019 Çarşamba Günü; Kocaeli Kadın Girişimciler İcra Kurulu Üyelerimiz, Aralık ayı olağan İcra Kurulu toplantısı kapsamında TOSB İnovasyon Merkezi Girişim Evi Sunumlarına katıldılar ve Sistem Teknik Endüstriyel Fırınlar ile Sistem Teknik Sanayi Fırınları firmalarını ziyaret ederek, üretimi yerinde incelediler.

13-02-2020 Tarihinde yayynlandy.91 kez izlendi.
« Geri
Odamız
Oda Organları
Bölgemiz
İletişim

Android

Mobil Site

Mobil Uygulama

RSS


Twitter
ISO
Tüm Bilgileriniz 6698 Sayılı KVKK gereğince korunmaktadır.
Web Sitesi, Tasarım, Yazılım - Gebze Ticaret Odası Bilgi İşlem Bölümü - Tel:0262 644 22 32 email:ouslu@gebzeto.org.tr