Katar Ziyareti

Sayın Üyemiz,

TOBB'dan alınan yazıda, Türkiye ile Katar arasındaki ticaret hacmi 2016 sonunda petrol ve türevleri hariç, 710 milyon dolar olarak gerçekleşmiştir. Müteahhitlik firmalarımızın bugüne kadar Katar’da üstlendikleri projelerin tutarı 11,6 milyar dolar düzeyindedir. 2022 Dünya Kupası ve 2030 Katar Ulusal Vizyonu çerçevesinde gerçekleştirilmesi gündemde olan alt ve üstyapı projeleri firmalarımız için yeni fırsatlar barındırmaktadır. Ülkemizde önemli yatırımları olan Katar sermayesinin Türkiye’ye ilgisi artmaktadır.

Program kapsamında, Türk-Katar İş Forumu, altyapı, elektrikli cihazlar, sanayi plastik ürünleri, gıda ve tarım, lojistik, inşaat, bilgi teknolojileri (güvenlik sistemleri), makine ve teçhizat, cam ve züccaciye, tarım makineleri,  bebek – yetişkin bezi, enerji hizmetleri, ilaç ve tıbbi cihazlar başta olmak üzere çeşitli sektörlerde Türk ve Katar firmaları arasında iş görüşmelerin gerçekleştirilmesi öngörülmektedir.  Program kapsamında ayrıca, “saha ziyaretleri” de gerçekleştirilecektir.

Programa katılmak isteyen firma temsilcilerinin konaklama, uçak, transferler, yemek vb. organizasyon giderlerini karşılamak üzere, organizasyonu gerçekleştirmek üzere Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğince görevlendirilen GOLDEN BAY TURIZM YATIRIMLARI A.Ş.- Yapı Kredi Bankası, Rumelicaddesi Şubesi, TR 12 0006 7010 0000 0025 2595 55 numaralı Türk lirası hesabına, 4.100,- (DörtBinYüz) Türk Lirası katılım bedeli, ön avansı ödemiş olan katılımcıların ise 1.100,- (BinYüz) Türk Lirası ödemeleri gerekmektedir. 

 Söz konusu programa yerinden katılacak olan katılımcıların ise uçak ve konaklama hariç toplantı giderlerini karşılamak üzere, organizasyonu gerçekleştirmek için Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğince görevlendirilen GOLDEN BAY TURIZM YATIRIMLARI A.Ş.- Yapı Kredi Bankası, Rumelicaddesi Şubesi, TR 12 0006 7010 0000 0025 2595 55 numaralı Türk lirası hesabına, 750,- (YediYüzElli) Türk Lirası ödemeleri gerekmektedir. 

Ziyarete katılmak isteyen firma temsilcilerinin http:/katar.tobb.org.tr   adresinde yer alan başvuru formunu doldurmaları, yüksek çözünürlüklü ve “jpeg” formatında bir fotoğraf, pasaportun renkli kısmı ve avans bedelinin ödendiğini gösteren dekontun da katar@tobb.org.tr adresine en geç 10 Ocak 2018 tarihine kadar iletmeleri gerekmektedir.

Kişi başı organizasyon giderleri, katılımcı sayısına göre tespit edilmektedir. Bu itibarla, katılım teyidini bildirip, avans ödemesini yapmış olan firmalarımızın ziyarete katılmaktan vazgeçmeleri halinde, yapılan ödemenin iadesinin yapılabilmesi için, en geç 11 Ocak 2018 Perşembe günü mesai saati bitimine kadar Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine yazılı olarak bildirimde bulunmaları gerekmektedir. 

 

TOBB- Katar etkinliğine ilişkin Taslak program ve Başvuru Forumuna Türkiye odalar ve Borsalar Birliğinin web sayfası (www.tobb.org.tr) "Hizmetler" başlığı altındaki " Uluslararası İş İmkanları/Yurt Dışı Etkinlikler, Katar Ziyareti" bölümünden ulaşılabilmektedir.

Bilgilerinize Sunarız.

Saygılarımızla,

GEBZE TİCARET ODASI

 

 

10-01-2018 Tarihinde yayınlandı.159 kez izlendi.
« Geri