Yönetim Kurulu Başkanımız NAİL ÇİLER, Sarıkamış Harekatı nın 103. Yıl Dönümü Dolayısıyla Açıklamada Bulundu.

Beyaz Hüzün’’ olarak tarihimize geçen Sarıkamış Harekatı’nın 103. Yıldönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, Sarıkamış'ta ve yurdumuzun her köşesinde, Vatanımız için canlarını feda eden tüm kahraman askerlerimizi, rahmet ve şükranla anıyorum.

Eksi 25 derecelere varan soğukta, yazlık kıyafetle, aç ve susuz olarak Vatan topraklarını Rus kuvvetlerine karşı savunan on binlerce askerimiz, 22 Aralık 1914’te başlayan, 18 Ocak 1915’te sona eren ve Birinci Dünya Savaşı’nda Kafkas Cephesinde yaşanan en büyük kara harekâtı olarak tarihe geçen Sarıkamış Harekatı’nda şehit düşerek, ölümsüz bir mertebeye erişmişlerdir.

Kelimelerle tarifi mümkün olmayan bu kahramanlık destanı; cesur milletimizin, Vatan’ın bir karış toprağını dahi düşmana vermemek adına yürüttüğü mücadelenin en çarpıcı göstergesi ve büyük bir fedakârlık örneğidir. 

       Her hatırladığımızda kalplerimizi hüzne boğan Sarıkamış Harekatı’nın, gelecek kuşaklarımızın İstiklalin hangi koşullarda kazanıldığını anlamaları için bir ders niteliğinde olduğunu belirtir, hiçbir mazeretin ardına saklanmaksızın, canları pahasına Bağımsızlığımıza sahip çıkan tüm şehitlerimizin aziz hatıralarına saygılarımı sunarım. 

05-01-2018 Tarihinde yayinlandi.230 kez izlendi.
« Geri