Menü Close

2019 Faaliyet Raporu Yazısı

Değerli Üyelerimiz;

Gebze Ticaret Odası olarak gerçekleştirdiğimiz projelerimizle yine ilklere imza attığımız, etkin çalışmalarımızla “5 yıldızlı, Akredite Oda” statümüzü gururla sürdürdüğümüz dopdolu bir yılı geride bırakmanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.

Yaklaşık 19.000 üyeyi temsil eden bir kurum olarak Gebze Ticaret Odası kent ekonomisinin gelişimine güçlü bir şekilde tesir eden, yetki alanımız içindeki tüm bölgemizi “marka kent” olma noktasında etkileyen, yerelde kalkınmaya önemli ölçüde katkı sunan köklü bir kuruluştur. Bu vizyon kapsamında görevde olduğumuz süre boyunca Odamızın önceliği şüphesiz üyelerimize doğrudan hizmet olmakla beraber, yalnızca Gebze Ticaret Odası’nı değil, şehrimizin sahip olduğu mevcut potansiyelinin ve pozitif değerlerinin farkında olarak, inovatif fikirlerle yoğrulmuş projelerimizi azimle yürütmekte, değerli üyelerimizin kıymetli destekleriyle her dönemde başarılarımızdan söz ettirerek, “takip edilen Oda” olmayı sürdürmekteyiz.

Gebze Ticaret Odası olarak 2019 yılı içerisinde icra ettiğimiz ve 365 Oda/Borsa arasında öncülüğü üstlendiğimiz “Akıllı Oda” sistemimiz, az zamanda çok ve doğru iş üretmeyi ilke edinen yapımızı ölçülebilir bir şekilde ortaya koymaktadır. Organize ettiğimiz eğitim, seminer ve panellerimizle üyelerimize yeni ufuklar açmayı hedeflemekle beraber; gerek ulusal, gerekse uluslararası mecralarda iş insanlarından oluşan heyetlerle sağladığımız görüşmelerimizin sonucunda üyelerimizin yeni pazarlara açılarak ithalat/ihracat faaliyetlerinin arttırılmasına, bulundukları sektörlerde yaşadıkları sorunlara yönelik mevzuat dahilinde ilgili mercilerle görüşmelerin sağlanmasıyla çözüme gidilmesine; özetle üyelerimizin her anlamda gelişim sağlamasına yönelik etkin işlerimizi en yüksek faydayı sağlamak adına kaliteli ve hızlı bir şekilde, hizmet prensiplerimizden ödün vermeden gerçekleştirmeye gayretle devam etmekteyiz.

Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz her çalışmamıza, altına imza attığımız her projemize emek veren ve katkı sağlayan Yönetim Kurulu Üyelerimize, Meclisimize, komitelerimize, projelerimize ortak olan tüm paydaşlarımıza, Odamızı bugün olduğu gibi geleceğe de emin adımlarla taşıma noktasında ışık tutan, gönül veren herkese yürekten teşekkür ediyorum.

2019 yılında olduğu gibi, 2020 yılında da üstlenmiş olduğumuz tarihi sorumluluğun gereği olarak birlik ve beraberlik içerisinde, ekip ruhuyla görevlerimizi ve projelerimizi en iyi şekilde başaracağımıza kuvvetle inanıyorum.

Gebze Ticaret Odası olarak üyelerimizle el birliği içerisinde, Türkiye’nin bölgesinde ve küresel ekonomide yükselmesi için; daha fazla yatırım, daha fazla üretim ve istihdam adına çalışmalarımızı dün olduğu gibi bugün de aynı kararlılıkla sürdüreceğiz.

Her yeni yılın yeni umutlara ışık tuttuğu ve birlikten doğan gücün tüm olumsuzlukların giderilmesinde en etkili yol olduğu düşüncesiyle, bölgemizin dinamikleri ve özgün yapısının gelişmesine daha fazla katkı sağlayacağımız, yeni fikirlerle üreteceğimiz ve önemli kazanımlarla dolu başarılı ve sağlıklı bir yıl olmasını temenni ediyorum.

Saygılarımla,

Nail ÇİLER

Yönetim Kurulu Başkanı