Menü Close

Başkan’ın Kaleminden

 

Değerli Üyelerimiz;

Gebze Ticaret Odası olarak gerçekleştirdiğimiz projelerimizle ilklere imza attığımız, etkin çalışmalarımızla “5 yıldızlı, Akredite Oda” statümüzü gururla sürdürdüğümüz dopdolu bir yılı geride bırakmanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.
Yaklaşık 25.000 üyeyi temsil eden bir kurum olan Odamız, kent ekonomisinin gelişimine güçlü bir şekilde tesir eden, yetki alanımız içindeki tüm bölgemizi “marka kent” olma noktasında etkileyen, yerelde kalkınmaya önemli ölçüde katkı sunan köklü bir kuruluştur. Üyelerine en iyi hizmeti en uygun koşullarda sunmayı ilke edinen Gebze Ticaret Odası olarak, üyelerimizin işlerini kolaylaştırmak ve ihracatlarını arttırmak için yaptığımız çalışmalarımız çatı kuruluşumuz TOBB ve ilgili bakanlıklar nezdinde de takdir görmüş; bu çalışmaların meyveleri Odamız tarafından üyelerimize sunulmak üzere toplanmaya başlanmıştır.

2023 yılı içerisinde birçok çalışma ve yenilik Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Meclis ve Meslek Komite Üyelerimizin desteği ile hayata geçirilmiştir. Sadece il Odalarına verilen (K) Türü Belge verebilme hususunda Odamız ilçe odası olmasına rağmen yetkili kılınmış, yerli ve milli ilk otomobilimiz TOGG marka elektrikli akıllı aracımız Gebze’mize kazandırılmıştır.

Organize ettiğimiz eğitim, seminer ve panellerimizle üyelerimize yeni ufuklar açılması hedeflenmiş; bu kapsamda gerek ulusal, gerekse uluslararası mecralarda iş insanlarından oluşan heyetlerle sağladığımız görüşmelerimizin sonucunda üyelerimizin yeni pazarlara açılarak ihracat faaliyetlerinin arttırılması sağlanmış; özetle üyelerimizin her anlamda gelişim sağlamasına yönelik etkin işlerimiz en yüksek fayda göz önüne alınarak, kaliteli ve hızlı bir şekilde, hizmet prensiplerimizden ödün vermeden gerçekleştirilmiş ve gerçekleştirilmeye devam edilecektir. Azerbaycan’a 193 Meclis ve Meslek Komite Üyelerimiz ile Oda tarihinin en kalabalık yurt dışı iş forumunu yapılan anlaşmalarla başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş olduk.

TOBB Ticaret Konsey Üyeliği ve İktisadi Kalkınma Vakfı (İKV) Denetleme Kurulu Üyeliği ile Odamızı her alanda başarılı bir şekilde temsil etme gayretindeyiz. Bölge Odalarımızla ilişkilerimizi daha da kuvvetlendirerek sektörel toplantı ve organizasyonlarımıza hız verdik. 2023 yılında yaptığımız çalışmalarımıza, altına imza attığımız projelerimize emek veren ve katkı sağlayan Yönetim Kurulu Üyelerimize, Meclis ve Meslek Komite Üyelerimize, projelerimize ortak olan tüm paydaşlarımıza, Odamızı bugün olduğu gibi geleceğe de emin adımlarla taşıma noktasında ışık tutan, gönül veren herkese yürekten teşekkür ediyorum.

Gebze Ticaret Odası olarak üyelerimizle el birliği içerisinde; bölgemiz ve ülkemiz ekonomisinin güçlenmesi için, daha fazla yatırım, daha fazla üretim ve istihdam adına çalışmalarımızı dün olduğu gibi bugün de aynı kararlılıkla sürdüreceğimize olan inancımla; 2023 yılı içerisinde gerçekleştirmiş olduğumuz çalışmaların bir kısmını içeren “Faaliyet Raporu” muzu sizlerin bilgi ve takdirlerinize sunuyoruz.

ABDURRAHMAN ASLANTAŞ

YÖNETİM KURUKU BAŞKANI

GEBZE TİCARET ODASI