Menü Close

GTO'YA "BEŞ YILDIZLI HİZMET" BELGESİ

Akreditasyon denetimlerinden başarı ile geçerek “A” mükemmel seviyede puan alan Gebze Ticaret Odası’nın (GTO) yenilenen Akreditasyon Belgesi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu tarafından Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler ve Genel Sekreter Mustafa Yaşar Sekin’e takdim edildi.
TOBB Birlik Merkezi’nde düzenlenen törende, VII. dönemde akredite olarak “5 yıldızlı hizmet” yarışına katılan 15 oda /borsa daha sertifika ve plaketlerini aldı. Törende ayrıca, geçen yıl yeniden akredite olan I, II ve V. Dönem 39 oda ve borsaya da sertifikaları verildi.

Törende konuşan TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, oda ve borsaların üyelerine en üst seviyede standart hizmet vermesini öngören akreditasyon sisteminin önemine işaret ederken, “Kanaat önderi olan oda ve borsalarımız her zaman bir adım önden gitmeli. Takip eden değil, yönlendiren olmalı” diye konuştu.

Hisarcıklıoğlu, Akredite oda ve borsaların il ve ilçelerin vazgeçilmezleri olduğunu vurgulayarak, “Akredite olmak demek, bugün Avrupa’da bir oda üyelerine, iş dünyasına hangi hizmeti sunuyorsa Bizim Oda/Borsamız da o hizmetin aynısını sunuyor demek. Yani bu kalitenin ve hizmet anlayışının belgesidir.

Akreditasyon Sertifikası’na sahip olan Oda veya Borsa, üyelerine 5 yıldızlı hizmet veriyor, müşteri memnuniyetine göre çalışıyor demektir. 5 yıldızlı iş yapıyorsunuz, ama bunu duyurmuyorsunuz. Bu olmaz! O yüzden, lütfen bu belgeyi saklamayın. Tam tersine Oda ve Borsanızın en görünür yerine gururla asın. Binalarınızın girişine Akredite olduğunuza ilişkin tabelayı koyun. Bunu meclislerinizde, meslek komitelerinizde anlatın. İlinizin basın organlarında anlatın. İlinizdeki STK’larla paylaşın. Ben müşteri memnuniyetine göre çalışırım deyin. “Gelin benden hizmet alın” deyin” dedi.

Tören ile ilgili değerlendirmede bulunan GTO Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler; “Hizmetlerimizdeki kaliteyi her geçen gün daha da yukarılara çekiyoruz. Biz ne kadar iyi hizmet verdiğimizi biliyoruz. Ancak kalitemizin denetimler sonucunda tescillenmesi bir o kadar da sevindirici. Zirveye çıkmak zordur ve önemlidir, ancak zirvede kalabilmek daha da zordur. Biz bunu başarabilmek için çalışmalarımızı yürütüyoruz. Çünkü bölgemiz ve üyelerimiz bu hizmeti hak ediyor” dedi.