Gebze Ticaret Odası
English
Üye Girişi
Şifremi Unuttum
Oda Faaliyetleri » Mayıs 2017 Oda Faaliyetleri

1.     20 Nisan 2017 Perşembe günü,  Yönetim Kurulu         Başkanımız, OSBÜK danışma toplantısı öncesi Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Sn. Hasan Ali ÇELİK, Kocaeli Valisi Sn. Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. İbrahim Karaosmanoğlu, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Sn. Prof. Dr. Haluk Görgün, Darıca Kaymakamı Sn. Ömer Karaman, OSBÜK Başkanı MEMİŞ KÜTÜKCÜ, bölgemiz Oda Başkanları ve OSB Başkanları ile Ramada Plaza İzmit'te biraraya geldi.

2.   OSB Üst Kuruluşu (OSBÜK) danışma toplantısı, Güzeller OSB Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Adem CEYLAN'ın ev sahipliğinde İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Düzce ve Yalova'da faaliyet gösteren OSB'ler ve OSBÜK Yönetiminin katılımıyla Güzeller OSB Konferans Salonu'nda 21 Nisan 2017 Cuma günü gerçekleştirildi.
      Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Sn. Ali ÇELİK, Kocaeli Vali Yardımcısı Sn. Osman SARI, TÜBİTAK Başkanı Sn. Ahmet Arif ERGİN, bölge OSB ve Oda Başkanlarıyla OSB bölge müdürlerinin katıldığı programda konuşma yapan Başkanımız, bölgemizin potansiyelini istatiki bilgilerle detaylandırırken, Kocaeli'nin vergi tahakkukunda İstanbul'dan sonra ikinci sırada yer aldığını ve ihracat yapan firmalarımızın KDV'lerini 5 günde tahsil edebilecekleri İhtisas Vergi Dairesi'nin Gebze'ye kazandırılmasının ihracat yapan veya ihracat yapmak isteyen firmalarımızı cesaretlendirecek nitelikte olduğunu belirtti.

      Yönetim Kurulu Başkanımız, Gebze Ticaret Odası olarak ticari hayatımıza kazandırılması için çalışmalar yürüttüğümüz "Taşınır Rehni Kanunu" ve vergisini düzenli ödeyen mükelleflere "Vergide Teşvik Sistemi" getirilmesine ilişkin talebimizin Hükümet nezdinde cevap bulmuş olmasından dolayı duyduğu memnuniyeti de  OSBÜK Toplantısında dile getirdi.

       Konuşmasında Napolyon'un  "Dünya bir ülke olsaydı başkenti İstanbul olurdu" sözünü hatırlatarak, ülkemizin her anlamda taşıdığı potansiyele dikkat çeken Yönetim Kurulu Başkanımız, bölgemizin güçlü sanayi yapısı ile beraberinde sağladığı katkı ve aynı zamanda devlete ödenen vergi tutarının toplamındaki üstünlüğünün haklı gururunu yaşadığımızı sözlerine ekledi.

      Gebze Muallimköy'de yapımı devam eden, tüm etapları tamamlandığında 100 bin kişiye istihdam sağlaması beklenen AR-GE merkezi Bilişim Vadisi'nin ülkemize çok önemli kazanımlar sağlayacağının altını çizen Başkanımız, Bilişim Vadisi'nin artık kamu spotları ile vatandaşlarımıza da duyurulması gerektiğini belirterek, Hükümet yetkililerinden bu konuda destek istedi.

                Konuşmasının son bölümünde bölgemiz OSB'lerinin özelliklerine değinen Başkanımız, OSB'lerimizin artık her yönüyle birer yaşam alanı olduklarını, OSB'lere sağlanacak desteğin sürdürülebilir kalkınma yolunda ülkemize sağlanan katkı anlamında olduğunu dile getirdi.

 

      3. 21 Nisan 2017 Cuma günü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle düzenlenen "Gebze Ticaret Odası Geleneksel Çocuk Meclisi", Darıca Kaymakamı Sn. Ömer KARAMAN, Darıca Milli Eğitim Müdürü Sn. İsmail OĞUZ, Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. Şener DOĞAN, Meclis Üyelerimiz ve Aslan Çimento İlköğretim okulu 4-E sınıfı öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

      Geleneksel Çocuk Meclisimiz ardından TRT HABER ile bir röportaj gerçekleştiren Başkanımız, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın dünyada çocuklara armağan edilmiş tek bayram olduğunun altını çizerken, bu günün coşkusunu çocuklarımızla paylaşmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

4.   "Gebze Ticaret Odası Geleneksel Çocuk Meclisi" mizin ardından Gebze Ticaret Odası Nisan Ayı Meclis Toplantımızı Odamız Meclis Salonu'nda yoğun katılımla gerçekleştirdik.

      Toplantıda Yönetim Kurulu Başkanımız, mevcut Oda hizmet binasının üyelerimize kaliteli hizmet vermesi noktasında yetersiz olması nedeniyle, çok amaçlı toplantı salonları, modern servis birimleri, amacına uygun konferans ve toplantı tesislerini bünyesinde barındıran yeni bir binanın yapılabilmesi için Meclis Üyelerimizden destek istedi.

      24-28 Nisan 2017 tarihinde gerçekleştirilecek olan dünyanın en büyük ihtisas fuarları arasında yer alan Hannover Sanayi Fuarı'na 14 üyemizle beraber Gebze Ticaret Odası olarak öncelikle, bölgemizi, potansiyelimizi ve ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeye gideceğimizi belirten Başkanımız, Gebze Muallimköy'de yükselen Silikon Vadisi benzeri Bilişim Vadisi'nin de Hannover Fuarı'nda detaylı bir şekilde tanıtılacağını sözlerine ekledi.

      5. 23 Nisan 2017 Pazar günü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Gebze Kaymakamlığınca  düzenlenen kutlama programına Yönetim Kurulu Üyemiz Sn. Abdurrahman Aslantaş katıldı.

6. 24-28 Nisan 2017 tarihleri arasında Almanya'nın Hannover kentinde düzenlenen ve dünyanın en önemli fuarlarından birisi olarak gösterilen Hannover Sanayi Fuarı (Hannover Messe), 14 Oda üyemiz ve Odamızın katılımlarıyla  24 Nisan 2017 Pazartesi günü kapılarını ziyaretçilerine açtı.

      Türkiye Cumhuriyeti Hannover Başkonsolosluğu'ndan Ticaret Ateşesi Sn. RUHİ DENİZ'i fuarın ilk saatlerinde standımızda ağırlanırken, Yönetim Kurulu Başkanımız, Ataşeden ekonomik ilişkilere dair güncel bilgiler aldı, Türk iş dünyasının ve bölgemiz işadamlarının Hannover Fuarı'ndan beklentilerini Ateşe ile paylaştı.

      Fuarın ilk gününde, ateşemiz ardından standımızı ziyaret eden İstanbul Ticaret Odası Meclis Başkanı Sn. Şekib Advagiç ve  Yönetim Kurulu Üyeleri, hayırlı olsun temennilerini Başkanımıza ileterek, tüm katılımcıların verimli bir fuar geçirmelerini diledi.     

      Fuarın ilk gününde, Hannover Başkonsolosumuz Sn.BANU MALAMAN, Türk Alman Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Sn. AHMET BAYRAKTAR da Hannover'daki standımızı ziyaret ederek, 16.000 üyemize ait tüm verileri içeren 2 adet Kioskdan bilgi aldılar.

      Yönetim Kurulu Başkanımız öncülüğünde Hannover Messe 2017'de kurulan standımızı ziyaret ederek, bizleri onurlandıran Kocaeli Vali Yardımcımız Sn. OSMAN SARI, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Sn. Prof. Dr. HALUK GÖRGÜN, MARTEK Başkanı Sn. ORHAN ÇÖMLEK, GOSB Teknopark Genel Müdürü Sn. Dr. EMRE AKSAN, GOSB Başkanı VAHİT YILDIRIM, Güzeller OSB Başkanı Sn.ADEM CEYLAN, İMES OSB Eski Başkanı Sn. SÜHEYL ERBOZ, GEBKİM OSB Başkanı Sn. İBRAHİM ARACI, TOSB Başkanı Sn. YUNUS ÇİFTÇİ, GEPOSB Başkan Yardımcısı Sn. DENİZ HÜSEYİN İLGÜN ve Makine İhtisas OSB Heyet Üyesi Sn. MEHMET HALUK AKTAN fuarın bölgemiz ve ülkemizin ekonomisine katma değer sağlamasına ilişkin dilek ve temennilerini Başkanımıza ilettiler.

      İlginin yoğun olduğu standımızda Başkanımız Hürriyet Gazetesi'ne bir de röportaj verdi. Üyelerimizi, bölgemizi ve ülkemizi uluslararası arenada en iyi şekilde temsil etmek amacıyla 2008 yılından beri Gebze Ticaret Odası olarak Hannover Fuarı'na üyelerimizle birlikte katıldığımızı belirten Başkanımız, standımızda yer alan Kiosklar sayesinde 16.000 üyemizi yurt dışında en iyi şekilde temsil etmeye çalışmamızın yanısıra, bölgemizde bulunan  Avrupa standlarındaki  10 adet Organize Sanayi Bölgesi'ni ve şehrimize ait tarihi, kültürel ve turistik değerleri de tanıtma çabasında olduğumuzu belirtti.

      16.000 üyemizin bilgisine saniyeler içinde ulaşılabilen Kioskların bulunduğu standımıza yabancı yerli misafirler ve sanayiciler yoğun ilgi gösterirken, Alman sanayici ve yatırımcılar Başkanımızdan bölgemizin ticari olanakları hakkında bilgi alma fırsatı buldu.

      Gebze Muallimköy'de yapımı devam eden, iş kollarının teknoloji ve yazılım tabanlı büyüyeceği bir "üs'' olan Bilişim Vadisi de tüm detaylarıyla Hannover Sanayi Fuarı'ndaki Bilişim Vadisi standında GTÜ Rektörü Prof. Dr. Sn. HALUK GÖRGÜN tarafından fuarın ikinci gününde gerçekleştirilen sunumla ziyaretçilere anlatıldı.

      Sunuma Bilişim Vadisi'nin bölgeye kazandırılması için gayret gösteren Başkanımızın yanı sıra ülkemizin bilime öncülük eden kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ve OSB Başkanları katıldı.

      Hannover Messe Fuarı'nın 3. gününde, Başkanımız Sn. NAİL ÇİLER, Genel Sekreterimiz Sn. Mustafa Yaşar SEKİN Hannover Messe'ye katılım sağlayan oda üyelerimizin standlarını ziyaret ederek, fuara katılımları anısına hediyelerini takdim etti.

      Odamızın 30 metrekarelik standının bulunduğu, Almanya Başbakanı Angela Merkel ve bu seneki partner ülke Polonya Başbakanı Beata Szydło'nun katılımıyla 24 Nisan' da ziyarete açılan Hannover Messe' yi 200.000'in üzerinde kişi ziyaret ederken, ülkemiz, 185 katılımcı firma ile en büyük 3. katılımcı olarak fuarda yer aldı.

      5.6 milyar iş bağlantısının kurulması hedeflenen endüstri 4.0, entegre enerji, akıllı maddeler ve kaplamalar, enerji verimliliği, dijital cihazlar alanındaki sektör temsilcileri stand açarak ürünlerini sergilediği HANNOVER MESSE 2017'ye gerek üyelerini, bölgemiz OSB'lerini tanıtarak ihracat hacmini yükseltme, gerekse ticari ilişkileri geliştirmeye yönelik aktivitelerin yanında bölgemize ait sosyo-kültürel ve tarihi değerleri uluslar arası platformda tanıtmaya yönelik çalışmalarıyla Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Nail Çiler öncülüğünde Gebze Ticaret Odası damgasını vurdu.

7.   Gebze Ticaret Odası destekleriyle düzenlenen 3.Doğu Marmara, İdeal Ev, Evlilik ve Konut Fuarı ve Doğu Marmara Gayrimenkul Fuarı kapılarını 27 Nisan 2017 Perşembe günü ziyaretçilere açtı.

      Çolakoğlu Kız Meslek Lisesi öğrencilerinin defilesiyle başlayan fuarın açılış törenine, Yönetim Kurulu Üyemiz Sn. Sezgin Tekeli, Genel Sekreter Yardımcımız Sn. Kenan Coşkunçelebi'nin yanı sıra, il ve ilçe protokolünden yetkililer, siyasi parti temsilcileri, Oda Başkanları ve işadamları katıldı.

      Odamız destekleriyle fuara katılım sağlayan Oda üyelerimiz Çolakoğlu Metalurji, Artı Reklam, Artı Fotoğrafçılık, Menekşe Kozmetik'in ve Odamızın da standının bulunduğu, 27-30 Nisan tarihleri arasında Kocaeli Uluslararası Fuar Merkezi'nde gerçekleşen IDEV Fuarı,  tekstilden gelinliğe, gayrimenkulden beyaz eşyaya kadar ev ile ilgili tüm sektörleri birarada bulma imkanı sunması ve ilgili sektör temsilcilerini dış dünyadaki temsilcileri ile buluşturması yönüyle dikkat çekti.

8. 02 Mayıs 2017 Salı günü, Odamız ve Gebze Teknik Üniversitesi işbirliği ile GTÜ içerisinde yer alan Kelebek Restaurant'ta düzenlenen programda, GTÜ İşletme Bölümü Dekanı Ebru Tümer Kabadayı ve Osb Başkanları ile bir araya gelen Başkanımız, 3-4 Mayıs 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek GTÜ Girişimcilik Zirvesi kapsamında yöneticiliğini yapacağı "Girişimcilik Ekosistemine Yön Veren Dönüştürücü Aktörler: Organize Sanayi Bölgeleri" paneli ile ilgili fikir paylaşımında bulundu.

9. 03 Mayıs 2017 Çarşamba Günü, GEBZE TİCARET ODASI destekleriyle Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ)'nin ülkemizin sürdürülebilir ekonomik kalkınma hedeflerine katkı sağlamak amacı ile bu yıl üçüncüsü düzenlediği Girişimcilik Zirvesi'nde, Türkiye'nin öncü sanayicileri, iş adamları, girişimcileri, fikir liderleri ve geleceğimizin girişimci adayları Ramada Otel Şekerpınar'da bir araya geldi.

      Kocaeli Valisi Sn. HASAN BASRİ GÜZELOĞLU'nun da katıldığı zirvenin, açılış konuşmalarını Gebze Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sn. EBRU TÜMER KABADAYI, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sn. HALUK GÖRGÜN yaptı.

      Zirvede konuşma yapan Yönetim Kurulu Başkanımız "girişimcilik" kavramının tarihsel süreci ve günümüzdeki öneminden bahsederken, girişimciliğin temelinin "hayal etmek" olduğunu belirtti.

      İş dünyası olarak öncelikli hedeflerimizden birinin, ülkemizi dünyanın ilk 10 büyük ekonomisi içinde görmek olduğunu dile getiren Başkanımız, "inovasyon ve girişimcilik ruhunu" gençlerimize aşılamamız gerektiğini vurgulayarak, "herşeyin hayal etmekle başladığını ve hayallerin gerçeğe dönüştürülmesi için çok çalışmak gerektiğini" genç girişimcilere ve öğrencilere tavsiye etti.

      Zirvenin ilk gününde, farklı sektörlerden başarılı iş adamları deneyimlerini katılımcılarla paylaşırken, konuşmalarında "girişimcilik bilincinin" önemine dikkat çektiler.

      Başkanımızın yönettiği ve bölgemiz OSB Başkanlarının girişimcilik deneyimlerini katılımcılarla paylaştığı "Girişimcilik Ekosistemine Yön Veren Dönüştürücü Aktörler: Organize Sanayi Bölgeleri" konulu panel Zirve'nin ilk gününün en dikkat çekici paneli oldu.

      Oturumun sonunda Başkanımız ve GTÜ Rektörü Sn. Prof. Dr. Haluk Görgün panelistlere plaketlerini takdim etti.

10. Odamız Üyesi Böhler Sert Maden ve Takım Sanayi ve Ticaret A.Ş'nin 50. Yılı dolayısıyla 05 Mayıs 2017 Cuma Günü düzenlemiş olduğu organizasyona Yönetim Kurulu Başkanımız katıldı.

11. Ulusal çapta yayın yapan aylık sanayi ve ekonomi dergisi Kobi Efor 10 Mayıs 2017 Çarşamba günü Başkanımız ile bir röportaj gerçekleştirdi.

      24-28 Nisan tarihleri arasında Gebze Ticaret Odası ve 14 üyemizin katılımcı olduğu dünyanın en önde gelen ihtisas fuarlarından biri olan Hannover Fuarı'na ilişkin genel bir değerlendirme yapan Başkanımız, fuarın Odamız ve üyelerimiz adına çok başarılı geçtiğini belirtti.

13. 11 Mayıs 2017 Perşembe Günü, Kocaeli Kadın Girişimciler Mayıs Ayı İcra Kurulu Toplantısı Odamızda gerçekleştirildi.

      Toplantıya katılan Başkanımız, iş dünyamızdaki kadın girişimci sayısının ve istihdamının arttırılması ve kadının doğasında olan özen ve disiplinin ticari hayatımızda daha fazla yer edinmesi gerektiğini dile getirdi.

      Odamızda gerçekleşen toplantı ardından Kadın Girişimcilerimiz, geçirdiği rahatsızlık nedeni ile Kadın Girişimciler İcra Kurulu Başkan Yardımcımız Sn. Mukadder Doğanay'a geçmiş olsun ziyaretinde bulundular.

14. 11 Mayıs 2017 Perşembe Günü, Dilovası Kaymakamlığı tarafından düzenlenen Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü' nün yıl sonu sergi açılışı ve belge dağıtım törenine Yönetim Kurulu Başkanımız Nail Çiler, Dilovası Kaymakamı Sn. Mustafa Asım Alkan, Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar katılarak, açılışı gerçekleştirdiler.

15. Gebze Ticaret Odası ve Kocaeli Mali Müşavirler Derneği Başkanı Sn. Haluk Yapıcı işbirliği ile düzenlenen "SGK'da yeni düzenlemeler konulu panel Odamız Meclis Salonu'nda 11 Mayıs 2017 Perşembe Günü gerçekleştirildi.

17. Gebze Teknik Üniversitesi tarafından 11.05.2017 tarihinde "10-16 Mayıs Engelliler Haftası" nedeniyle düzenlenen "Engelsiz Gençlik Festivali"ne Yönetim Kurulu Başkanımız Nail Çiler katıldı.

18. 8-14 Mayıs "Verimlilik Haftası" dolayısıyla, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kocaeli İl Müdürü Sn. İlhan Aydın, DMO Marmara Bölge Müdürü, İstanbul ve bölgemiz OSB'lerinin bölge müdürlerinin katılımıyla 12 Mayıs 2017 Cuma Günü Odamızda panel düzenlendi.

      Panelde konuşma yapan Başkanımız, içinde bulunduğumuz rekabet ortamında, verimliliğin; eğitimden, sağlığa, üretimden, ticarete topyekün olarak sağlanması gerektiğini belirterek "verimliliğin önemine" dikkat çekti.

      19. GEBZE TİCARET ODASI ve KOSGEB KOCAELİ OSB MÜDÜRLÜĞÜ işbirliği ile KOSGEB Bilgilendirme Toplantısı 12 Mayıs 2017 Cuma günü Odamızda gerçekleştirildi.

Programın açılış konuşmasını yapan Başkanımız, Odamızın eğitim konusunda, TOBB'a bağlı Oda ve Borsalar arasında birinci olduğunu, ülke ekonomimize istihdam yaratmak amacıyla KOSGEB işbirliği ile yürüttüğümüz eğitimlerde 121 sınıfta 3500 kişiye eğitim verildiğini açıkladı. Sanayi 4.0 devrine dikkat çeken Başkanımız, ekonomik hayatta girişimcilik, inovasyon ve farkındalık yaratmanın önemine vurgu yaparken, artık "fikrin paradan daha değerli"  olduğunun altını çizdi.

20. Kocaeli Vergi Dairesi Başkanı Sn. Halil İbrahim Temiz, Gelir İdaresi Grup Müdürü Sn. Levent Şensoy ve Gelir İdaresi Grup Müdür V.Sn. Mustafa Küçükbalkaya, 15 Mayıs 2017 Pazartesi günü Yönetim Kurulu Başkanımızı ziyaret ettiler.

Meclis Başkan Yardımcımız, Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve Genel Sekreterimizin de katıldığı toplantıda  Başkanımız bölgemizin ülke vergi gelirlerine olan katkısının altını çizerken, Kocaeli'nin vergi tahakkuk oranında ilk sırada yer aldığını dile getirdi. Bir çok ilde tek vergi dairesi yer alırken, Gebze'nin bir ilçe olarak 2  adet vergi dairesi ile hizmet verdiğini, Gebze'de hizmete açılacak olan İhtisas Vergi Dairesiyle de ihracatçılarımızın artık KDV'lerini 5 günde tahsil edebileceklerini dile getirdi. Odamızın da talebi olan vergisini zamanında ödeyen mükelleflere "Vergide Teşvik Sistemi"nin de yasalaşmasının sevindirici olduğunu dile getirdi.

21. 15 Mayıs 2017 Pazartesi günü, Yönetim Kurulu Başkanımız, Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu'nun başkanlığında düzenlenen Kocaeli Milli İstihdam Seferberliği 1. Değerlendirme  Toplantısına katıldı.

      Kocaeli bürokrasisinin tam kadro olarak katıldığı toplantıda Başkanımız konuşmasında Milli İstihdam Seferberliği'ne Gebze'nin, bölgemizin katkısını rakamlarla ifade ederken, bölgemizin bu konuda da fark yaratarak ilk belirlenen hedefin %40'lık bölümüne ilk 3 ayda ulaşıldığını, bu nedenle bölgemizin istihdam hedefini büyüttüğünü ve bu hedefe ulaşılacağına dair inancının da tam olduğunu dile getirdi.

Günümüzün asıl sorununun "nitelikli eleman" eksikliği olduğunun altını çizen Başkanımız, bilgi ve teknoloji alanında yetkin gençlerin yetiştirileceği "Bilişim Lisesi"nin bölgemize kazandırılacağının müjdesini vererek, Kocaeli'nin Milli İstihdam Seferberliği'nde de farkını ortaya koyacağının altını çizdi.

22.  Yönetim Kurulu Başkanımız, 16 Mayıs 2017 Salı günü, Gebze Ticaret Odası Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde gerçekleşen Tübitak Bilim Fuarı'na katılarak Fuarın açılışını gerçekleştirdi.

      Başkanımız, Gebze Milli Eğitim Müdürü Sn. Şener Doğan, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Sn. Sezgin Tekeli, Adem Yıldırım, Meclis Başkan Yardımcımız Sn. Yücel Yılmazel ve Okul Müdürümüz eşliğinde öğrencilerin standlarını ziyaret ederek, başarılar diledi.

 

11-09-2017 Tarihinde yayynlandy.774 kez izlendi.
« Geri
Odamız
Oda Organları
Bölgemiz
İletişim

Android

Mobil Site

Mobil Uygulama

RSS


Twitter
ISO
Tüm Bilgileriniz 6698 Sayılı KVKK gereğince korunmaktadır.
Web Sitesi, Tasarım, Yazılım - Gebze Ticaret Odası Bilgi İşlem Bölümü - Tel:0262 644 22 32 email:ouslu@gebzeto.org.tr