Gebze Ticaret Odası
English
Üye Girişi
Şifremi Unuttum
Oda Faaliyetleri » Temmuz 2019 Oda Faaliyetleri

1.                  26 Haziran 2019 Çarşamba Günü; Haziran ayı Meclis Toplantımızda Başkanımız, iş insanları olarak ekonomi yönünde alınan kararlar dahilinde yolumuza kararlı ve emin adımlarla devam edeceğimizi ve bölgemizin ülke ekonomisine sağladığı önemli katkıların bu sayede daha da ivme kazanacağına olan inancını dile getirdi. Ayrıca nesnelerin interneti, siber sistemler ve yapay zekanın ürünü olan robotik ürünlerin üretim süreçlerine daha etkin bir şekilde dahil edileceğine vurgu yapan Başkanımız, bu süreçte bilgimizi ve yeteneklerimizi teknolojinin sunduğu tüm imkanlarla birleştirmemizi ve bununla birlikte üretim yapmamızın zorunlu hale geldiğini belirtti. Toplantı kapsamında Halkbank yetkilileri Yeni Teşvikler hakkında bilgilendirme sunumu gerçekleştirdiler.

 

2.                  28 Haziran 2019 Cuma Günü; Kardeş Odamız Erbil Ticaret ve Sanayi Odası’ nın Yönetim Kurulu Başkanı                 Dara Celil El Hayat ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sadraddin Kamal iki ülke arasındaki iş ilişkilerinin geliştirilmesi adına Odamıza ziyarette bulundular.

Ziyarette, ağırlıklı olarak Türkiye’ den ithalat yapan              Erbil’ in yatırım fırsatları açısından değerlendirilmesi gereken önemli bir merkez olduğundan bahsedilerek, ülkemiz ile ticari hacmin arttırılması açısından da ciddi derece katkı alacağımız bölgelerden biri olmasına değinildi.

Aynı gün; Yönetim Kurulu Başkanımız ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Odamıza ziyarette bulunan Erbil Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve Başkan Yardımcısı ile birlikte GOSB Tembel Ova’ da faaliyet gösteren Gülçiçek Kimya ve Uçanyağlar San. ve Tic. A.Ş. ile Avon Kozmetik Ürünleri San. ve Tic. A.Ş. firmalarını gezdiler. Üretimi yerinde inceleyerek, OSB’ miz ve firmalar hakkında detaylı bilgi edinen Erbil TSO yetkilileri ile Oda heyetimiz, ikili işbirliklerinin sağlanması adına bir dizi temaslarda bulundular. Aynı zamanda Yönetim Kurulu Başkanımız, Erbil Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve Başkan Yardımcısına tarihi dokumuz hakkında bilgiler vererek; Çoban Mustafa Paşa Camii Külliyesini gezdirdi ve kültürel mirasımızın en güzel örneklerinden biri olan değerimiz hakkında detaylı bilgilendirmede bulundu.

 

3.                  3 Temmuz 2019 Çarşamba Günü; Yönetim Kurulu Başkanımız Nail ÇİLER, Yönetim Kurulu Üyemiz Barış ER ile birlikte Darıca Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Yılmaz SERÇE’ yi ziyaret ederek; küçük ölçekli firmalarımızı bünyesinde bulunduran sanayi sitesinde faaliyet gösteren firmalar hakkında bilgi aldı. Başkanımız ayrıca, Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık’ın da sunacağı katkılarla, çalışanlar ve firma yetkililerin istifade edeceği Sosyal Tesisin yapılmasına Gebze Ticaret Odası olarak katkı sağlayacağımızı belirtti.

 

4.                  3 Temmuz 2019 Çarşamba günü; Darıca Belediye Başkanımız Muzaffer BIYIK’ ı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Fehmi Rasim Çelik ile birlikte ziyaret eden Başkanımız, bölgemizin sosyo-ekonomik anlamda gelişimine yönelik planlanan projeler ve eğitim faaliyetleri kapsamında Darıca Piri Reis Mahallesine kazandırılacak olan ilkokulun inşası hakkında bir görüşme gerçekleştirdi.

 

5.                  4 Temmuz 2019 Perşembe Günü; T.C. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi ve faaliyet alanı Taşıt Araçları ve Yedek Parça Sanayi olan 11. Meslek Komite Üyelerimizin işbirliğinde Odamız Meclis Salonunda gerçekleştirilen Otomotiv Sektöründe Verilen Teşvikler konulu seminerde Başkanımız; Türkiye’de otomotiv sektörünün ekonomiye katma değer sağlama açısından en önemli kollardan biri olduğunu vurgulayarak; sektörü bugün geldiği noktadan yukarıya taşımak, rekabet gücünü arttırmak istiyorsak Ar-Ge faaliyetlerinin geliştirilmesi ile birlikte inovasyonun kurum kültürünün bir parçası haline dönüştürülmesi gerektiğini dile getirdi.

Başkanımızın konuşması sonrası T.C. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi, EY Danışmanlık, Otomotiv Sanayi Derneği, OGB Avukatlık ve Sistem Global şirketlerinin temsilcileri bilgi birikimlerini katılımcılarla paylaştılar.

 

6.                  4 Temmuz 2019 Perşembe Günü; İş kadınlarımız Yönetim Kurulu Başkanımız Nail ÇİLER’ i makamında ziyaret ederek, yeni projeler ve sektörel gelişmeler hakkında fikir alışverişinde bulundular.

 

7.                  4 Temmuz 2019 Perşembe Günü; Yönetim Kurulu Başkanımız Nail ÇİLER ve eşi Sevgi ÇİLER, İMEAK Deniz Ticaret Odası Kocaeli Şubesi' nin 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı nedeniyle düzenlemiş olduğu davete katıldılar.

 

8.                  5 Temmuz 2019 Cuma Günü; Yönetim Kurulu Başkanımız Nail ÇİLER; T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sn. Mustafa VARANK ve TOBB Başkanımız Sn. Rifat HİSARCIKLIOĞLU' nun katılımlarıyla, TOBB Konferans Salonunda gerçekleştirilen ve Başkanımızın delege olarak yer aldığı Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu        (OSBÜK) 'ün 17. Olağan Genel Kuruluna katıldı.

 

9.                  8 Temmuz 2019 Pazartesi Günü; Gebzespor Kulüp Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri Odamıza bir ziyaret gerçekleştirdi. Karşılıklı fikir alışverişinin yapıldığı görüşmede Başkanımız yeni yönetime başarı dileklerini ileterek, bölgemizin kıymetli spor kulübü Gebzesporun her zaman yanında olduğumuzu ayrıca vurguladı.

 

10.           10 Temmuz 2019 Çarşamba Günü; Faaliyet alanı eğitim ve sağlık hizmetleri olan 23. Meslek Komite Üyelerimiz, aynı komitede yer alan Sn. Gülay                    Körükmez’ in sahibi olduğu Pelikan Koleji Yaz Okulu’nun doğal ortamına ziyaret gerçekleştirdiler.

 

11.           10 Temmuz 2019 Çarşamba Günü; T.C. Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın 2019 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında; günümüzde gerek ticari gerekse hizmet sektöründe yapılan işlerin kalitesini belirleyen en önemli unsurun teknolojik altyapılar ve sistemler olmasından hareketle yola çıkılarak planlanan, bu sistemlerin güvenli ve sağlıklı bir şeklide işletilmesi ve teknolojik sistemlerin daha güvenli kullanılması amaçlanan Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Baş Tetkikçi Eğitimi Odamız ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Eğitim sonrası Uluslararası Sertifikalı Denetçi Kayıt Sistemi Onaylı ISO 27001 Baş Denetçi Yetkinliğine yönelik gerçekleştirilen sınav sonucunda katılım belgesi almaya hak kazanan firma çalışanlarını ağırlayan Başkanımız, belgeleri kendilerine teslim ederek tebriklerini ve başarı dileklerini iletti.

 

12.           11 Temmuz 2019 Çarşamba Günü; Genç Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (GENÇ MÜSİAD) Gebze Şube Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, bölgemizde özellikle genç girişimcilerin yaşadığı sıkıntılar ve çözüm önerileri üzerine karşılıklı fikir alışverişi yapmak üzere Yönetim Kurulu Başkanımız Nail ÇİLER'e ziyaret gerçekleştirdiler.

 

13.           12 Temmuz 2019 Perşembe Günü; Türk Kızılay Gebze Şubesi ile aynı binada hizmet verecek olan Türk Kızılay’ımızın Gebze’mize kazandırdığı, Türk Kızılay Kocaeli Toplum Merkezi’nin açılışı Yönetim Kurulu Başkanımızın ve protokolün yoğun katılımlarıyla gerçekleştirildi.

 

14.           12 Temmuz 2019 Perşembe Günü; 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anısına Odamızda açtığımız sergimizi; Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz Yaşar ÇAKMAK ve önceki dönem milletvekillerimizden Eyüp AYAR ziyaret gerçekleştirdi.

 

15.           15 Temmuz 2019 Pazartesi Günü; 15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü’ nde, Gebze 15 Temmuz Milli İrade Kent Meydanında fotoğraf sergimiz gerçekleştirildi. Aynı gün, Meclis Divanımız, Yönetim Kurulu Üyelerimiz ile Meclis ve Meslek Komite üyelerimiz şehitlerimizin anısına Gebze, Darıca, Dilovası ve Çayırova ilçelerimizde bölge halkımıza hayır lokmamızın ve Türk bayrağımızın dağıtımını gerçekleştirdiler.

 

·      Gebze 15 Temmuz Milli İrade Kent Meydanı’nda..

·      Çayırova Karakol Meydanı’nda…

·      Darıca Cumhuriyet Meydanı’nda…

·      Dilovası Belediye Meydanı’nda…

 

16.           16 Temmuz 2019 Salı Günü; Yönetim Kurulu Başkanımız ve Genel Sekreterimiz, yüksek öğretimi iş hayatıyla birleştirmeyi hedefleyen CO-OP Eğitim Modeli ve üniversite-sanayi işbirliği kapsamında Bahçeşehir Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (BAU TTO) ile ortak çalışmaların gerçekleştirilmesi konularını görüşmek üzere, Bilişim Vadisi Genel Müdürü, Bahçeşehir Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı, Genel Sekreteri, Teknoloji Transfer Ofisi Direktörü ve CO-OP Proje Direktörü ile bir araya geldiler.

 

17.           17 Temmuz 2019 Perşembe Günü; Odamız koordinatörlüğünde, Bilişim Vadisi, Tübitak MARTEK, GOSB Teknopark ile ortaklaşa yürütmüş olduğumuz; Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA)’ nın desteklediği, 15 bilişim sektörü firmasının ihracat yapar hale geleceği ve daha önce uygulanmamış pilot proje olan “İhracata Dayalı Pazara Giriş Danışmanlığı” projemizin tanıtım toplantısı, Yönetim Kurulu Başkanımız Nail ÇİLER’ in katılımlarıyla gerçekleştirildi. Toplumlararası tüm oluşumları doğrudan etkileyen Bilişim Sektörü’ nün öneminin gün geçtikçe arttığı gerçeğinden hareketle, ülkemizde son yıllarda ivme kazanan dışa açılma politikamızın başarılı olabilmesinin ileri teknolojiye verilen önemle sağlanacağını vurgulayan Başkanımız, proje dahilinde teknoparklarımızda faaliyet gösteren firmalarımıza yeni pazarlar keşfederek yeni işbirlikleri oluşturmaları temennisiyle başarılar diledi.

18.           18 Temmuz 2019 Cuma Günü; En önemli ticaret ortaklarımız arasında yer alan Çin ve İran’ ın yetkililerinden oluşan heyet; Çin, İran ve Türkiye arasında ticari işbirliklerin güçlendirilmesi adına Odamıza ziyarette bulundu. Ülkelerarası ticari hacmin arttırılması yönünde Odamızda bulunan heyetin ülkemize gerçekleştirmeyi düşündükleri yatırım planlarının görüşüldüğü toplantıda, ülkelerden gelen doğrudan yatırımın sadece ülkemiz ekonomisine değil Türkiye’ nin teknoloji kapasitesine, fiziksel altyapısına ve enerji yeterliliğine sağlayacağı destek açısından oldukça önemli olduğunu belirten Başkanımız; iş ilişkilerimizin daha da kuvvetlenmesi hedefiyle yüksek potansiyele sahip olan bölgemizin dinamiklerini heyetle paylaşarak, bölgemize yapabilecekleri yatırım olanaklarını da ayrıca dile getirdi ve Gebze Ticaret Odası olarak yatırım ve ticareti arttırmak adına aktif bir rol üstleneceğimizi belirtti.

20. 23 Temmuz 2019 Salı Günü; Gebze Ticaret Odamız, Ford Otosan, Fazla Gıda ve Gıda Kurtarma Derneği’ nin ortak projesi olan, ihtiyaç sahibi 500 aileye her ay sağlanacak gıda desteği ile en az 1.500.000 TL değerinde yıllık toplumsal sosyal desteğin sağlanacağı ve aynı zamanda tüketilebilir gıda ürününün döngüsel ekonomiye ve çevresel döngüye dahil edilmesi yoluyla toplumsal kalkınma ve küresel iklim değişiminin önemli nedenlerinden olan gıda israfının önlenmesine katkı oluşacak Sosyal Etki Merkezi’mizin açılışı gerçekleştirildi.

2.Açılışa, Kocaeli Valimiz Hüseyin AKSOY, TBMM Dilekçe Komisyonu Başkanı İstanbul Milletvekili Belma SATIR, Kocaeli Milletvekillerimiz Cemil YAMAN ve İlyas ŞEKER, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkan Yardımcısı Ali KOPUZ, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz Yaşar ÇAKMAK, Gebze Kaymakamımız Mustafa GÜLER, Dilovası Kaymakamımız Mustafa Asım ALKAN, Dilovası Belediye Başkanımız Hamza ŞAYİR, İl Milli Eğitim Müdürümüz Fehmi Rasim ÇELİK, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü İlhan AYDIN, Kocaeli Defterdarımız Dursun Ali ÖZEL, Oda Başkanlarımız, İlçe Emniyet Müdürlerimiz, Gebze Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Ebru Tümer KABADAYI, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri, muhtarlarımız, siyasi partilerin temsilcileri, Türk Kızılay’ımızın yetkilileri ulusal ve yerel basınımızın değerli temsilcileri ve protokolümüz ile Meclis Başkanımız ve Meclis Divanımız, Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Meclis ve Meslek Komite Üyelerimiz ile Kocaeli Kadın Girişimcilerimiz katıldılar.

3.Yönetim Kurulu Başkanımız Nail ÇİLER yapmış olduğu konuşmada; bölgemizde yerel ekonomiyi geliştiren ve bu ekonominin liderliğini üstlenen bir kurum olan Gebze Ticaret Odası olarak, Dilovası ilçemizde faaliyete geçen Sosyal Etki Merkezi fikrini en başından itibaren inançla ve özveriyle yürüttüğümüzü belirterek; Sosyal Etki Merkezi’mizin, döngüsel ekonominin geliştirilmesi ve bu yolla yerel ve ulusal ekonomiye yüksek katma değer yaratacak bir oluşum olduğunu vurguladı.

Bu merkezi bölgemizde tüm paydaşlarımızın katkılarıyla birlikte var etmekten onur duyduğunu belirten Başkanımız, ülkemizin tüm ticaret odaları için bu girişimin teşvik edici bir örnek olmasını diledi.

Gebze Ticaret Odamızın; Sosyal Etki Merkezi projesinin başından sonuna kadar en önemli destekçisi olması ve 365 Oda ve Borsa arasında böylesi bir projeyi ilk defa uygulayan bir Oda olması sebebiyle Gıda Kurtarma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı, Başkanımız Nail ÇİLER’ e sonsuz teşekkürlerini ileterek; Gıda Kurtarma Derneği, Fazla Gıda ve Ford Otosan adına, plaket takdiminde bulundu.

Başkanımız da, Sosyal Etki Merkezi’ mizin ve Mehmet Yıldırım Kompleksimizin yapımında ve açılmasında kıymetli desteklerini esirgemeyen  Milletvekilimiz Cemil YAMAN, Dilovası Kaymakamımız Mustafa Asım ALKAN, Önceki dönem Dilovası Belediye Başkanımız Ali TOLTAR, Adalet ve Kalkınma Partisi Dilovası İlçe Başkanımız Osman AKBULUT Müteahhitimiz Ali BİLGİN ve Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Sedat MİCAN Yönetim Kurulu Üyemiz Abdurrahman ASLANTAŞ’ a özel olarak teşekkürlerini ileterek, hediye takdiminde bulundu.

19.           24 Temmuz 2019 Çarşamba Günü; Darıca Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Meclis Üyeleri’ nin Odamızı ziyaretinde Başkanımız, birlik ve beraberlik içerisinde hareket edildiğinde kentin sorunlarının etkin bir şekilde çözüleceğini dile getirerek, Gebze Ticaret Odası’ nın bölgeyi geliştirecek tüm projelerde destekçi olacağını belirtti. Günün anısına hediye takdiminde bulunan Meclis Üyeleri’ne teşekkürler eden Başkanımız, çalışmalarında başarılar diledi.

 

20.           25 Temmuz 2019 Perşembe Günü; Yeni Ekonomik Paket ve Güncel Ekonomik Sorunlar ile AR-GE Teşvikleri ve Uygulamaları konulu seminer Odamız ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Yönetim Kurulu Başkanımız Nail ÇİLER, teşvik uygulamalarının en temel amacının sanayide yatırımların hızlandırılması ve ekonomik gelişmenin sağlanması olduğunu dile getirerek, rekabet üstünlüğü sağlayan dünya işletmelerinin bu üstünlüklerindeki güç kaynağının şüphesiz AR-GE' ye yaptıkları yatırıma bağlı olduğuna vurguladı. Başkanımızın konuşması sonrası konuklarımız olan Eski Sermaye Piyasası Kurulu Başkanı Dr. Vahdettin ERTAŞ ve Universal&Partner Yönetim Kurulu Üyesi Ferkan ÇELİK değerli bilgi birikimlerini katılımcılarla paylaştılar.

 

21.           26 Temmuz 2019 Cuma Günü; Yönetim Kurulu Başkanımız Nail ÇİLER, 13.Meslek Komite Başkanı Gökhan ALTINTAŞ’ ın sahibi olduğu Altınlas Otomotiv’ in “Bridgestone A005-T005” lastiklerinin tanıtım programına katıldı.

 

22.           27 Temmuz 2019 Cumartesi Günü; Yönetim Kurulu Başkanımız Nail ÇİLER, Körfez Ticaret Odası'na bir ziyaret gerçekleştiren Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sn. Rifat HİSARCIKLIOĞLU ile bir araya geldi.

 

23.           27 Temmuz 2019 Cumartesi Günü; Yönetim Kurulu Başkanımız; Kocaeli Milletvekilimiz Fikri Işık ve TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu’ nun katılımlarıyla İMEAK Deniz Ticaret Odası Kocaeli Şubesinin açılış törenine katıldı.

 

24.           29 Temmuz 2019 Pazartesi Günü; Proje okulu olan ve öğrencilerin beş yıl boyunca ingilizce eğitim gördüğü Gebze Kanuni Sosyal Bilimler Lisesi’ nin yetkilileri Odamıza ziyarette bulunarak, Başkanımıza okul öğrencileri tarafından ingilizce olarak hazırlanan “Highly Interesting” dergisini ve Odamız tarafından eğitime sağlanan destekler dolayısıyla hazırlamış oldukları plaketi takdim ettiler.

 

25.           29 Temmuz 2019 Pazartesi Günü; Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Gebze Şubesi Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Sosyal Etki Merkezi’ mizin açılışına katılamadıkları için Odamıza ziyarette bulunarak, projemiz hakkında Yönetim Kurulu Başkanımız Nail ÇİLER’ den bilgi aldılar ve böylesine önemli bir merkezin bölgemize kazandırılmasından dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

13-02-2020 Tarihinde yayynlandy.103 kez izlendi.
« Geri
Odamız
Oda Organları
Bölgemiz
İletişim

Android

Mobil Site

Mobil Uygulama

RSS


Twitter
ISO
Tüm Bilgileriniz 6698 Sayılı KVKK gereğince korunmaktadır.
Web Sitesi, Tasarım, Yazılım - Gebze Ticaret Odası Bilgi İşlem Bölümü - Tel:0262 644 22 32 email:ouslu@gebzeto.org.tr