Menü Close

7. Dünya Helal Zirvesi ve 8. İİT Helal Fuarı

 Sayın Üyemiz,

T.C. Helal Akreditasyon Kurumu’ndan alınan bir yazıda, Dünyanın en büyük helal organizasyonu olan 7. Dünya Helal Zirvesi ve 8. İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Helal Fuarı, 25-28 Kasım 2021’de “Yeni Çağın Yeni Normalleri: Helal Üretim ve Tüketimin Vazgeçilmezliği” konu başlığı ile İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirileceği bildirilmektedir.

İslam Ticareti Geliştirme Merkezi (ICDT) ve İslam Ülkeleri Standartlar ve Metroloji Enstitüsü (SMIIC) iş birliğiyle ve 25’ten fazla ülkeden milli ve bireysel katılımlarla gerçekleştirilecek olan fuar; gıda, kozmetik, finans ve turizm gibi helal alanıyla ilgili pek çok sektör temsilcilerinin yanı sıra lojistik, yayıncılık, ambalaj, eğitim gibi farklı sektörlerden de kuruluşlara ev sahipliği yapacaktır.,

Fuarla eş zamanlı olarak SMIIC ana paydaşlığında ve başta Ticaret Bakanlığı ile T.C. Helal Akreditasyon Kurumu olmak üzere ülkemizin ilgili kurum ve kuruluşlarının katkılarıyla düzenlenen 7. Dünya Helal Zirvesi ise dünyanın dört bir yanından alanlarında profesyonel akademisyenler, araştırmacılar, iş insanları ve sektör öncülerini bir araya getirecektir.

Bilgilerinize sunarız