Menü Close

PLMA CHICAGO 2024 FUARI / MİLLİ KATILIM DUYURUSU

Sayın Üyemiz,

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanlığı Akdeniz İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği’nden alınan yazıda, 17-19 Kasım 2024 tarihleri arasında Chicago/ABD’de PLMA’s 2024 Private Label Trade Show Fuarı düzenleneceği bildirilmiştir.

Söz konusu fuara Türkiye Milli Katılım Organizasyonu 11.kez Akdeniz İhracatçı Birlikleri tarafından gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

Fuar için online başvuru formu aşağıdaki linkte mevcuttur.: PLMA 2024 Online başvuru formu

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScbQqj4RfcVQ2jjqeTqSs2hbjdWg_pi5WoXTaVpczZf827iMQ/viewform

Katılım Bedeli : Tahmini 1.185 usd/m2 (nakliyesiz)

Başvuru için son tarih : 10.05.2024

Fuara katılmak isteyen firmaların online başvuru formunu doldurmaları ve başvurunun kabul edilmesi için Ek’te belirtilen banka hesabına toplam katılım bedelinin %50’sinin 10.05.2024 tarihine kadar yatırılması gerekmektedir.

Nakliye: Firmaların nakliye istemeleri durumunda online başvuru formunda bu taleplerini belirtmeleri gerekmektedir. Nakliye talep eden firmalar için nakliye teklifi alınarak “nakliye bedeli” belirlenerek katılım bedeline eklenecektir.

Katılım bedeline dahil olan hizmetler;

  • Yer kirası,
  • Özel stant konstrüksiyonu,
  • Stant genel ve günlük temizlik hizmeti,
  • Kataloğa giriş bedeli,
  • Elektrik ve internet bağlantısı,
  • Stantlara ikram (çay-kahve-kurabiye veya çerez, sandviç)

Sektör: Fuarda; gıda (bisküvi, çikolata, kraker, içecek, şarap, makarna, konserve ürünler, …) ve gıda dışı (kozmetik, güzellik ve bakım, sağlık ve sıhhat ürünleri, havlu, bornoz, mutfak eşyaları, ev eşyaları, dikiş malzemeleri (iğne, iplik, çengelli iğne vb.), ıslak mendil, pamuk, hijyen ürünleri, boya, do it yourself ürünleri, ambalaj, hediyelik eşya, mum, hediyelik paketleme, süs eşyaları, ışıklandırma, puzzle vb. boş vakit oyunları, temizlik ürünleri, giyim ve aksesuarları, vb.) birçok sektöre yönelik ÖZEL MARKALI (store brands, private labels, private brands) ürünler sergilenebilmektedir.

Katılımcı Profili: Fuara küçük ve orta ölçekli firmaların yanı sıra süpermarketlere “Marka Ürün” tedarik eden tanınmış büyük firmalar da katılmaktadır. Fuarda Food, Home & Health, Houseware & Kitchenware olmak üzere 3 ana bölüm bulunmaktadır.

2023 yılında fuara 59 ülkeden 1.685 katılımcı firma katılmış ve fuarı 5.744 yerli ve yabancı profesyonel ziyaret etmiştir. 33 ülke pavilyonun yer aldığı fuarda 76 firma ile İtalya ilk sırada yer almıştır. Diğer ülkeler Kanada, Çin, Güney Kore, İspanya, Sırbistan, Tayland, Yunanistan, Fransa. Fuarın milli katılımının, “5973 Sayılı Karar” çerçevesinde Ticaret Bakanlığı tarafından onaylanması durumunda katılımcı firmaların stant alanının metrekare cinsinden büyüklüğü dikkate alınmak suretiyle Ticaret Bakanlığı tarafından metrekare başına belirlenen birim fiyat üzerinden 698.317 Türk Lirası’na kadar desteklenecektir.

İlgili üyelerimize duyurulur.