Menü Close

Polis Haftası

Polis Haftası

Ayrı kurumlara bağlı olarak yürütülen hizmetlerin sistemli bir şekilde sürdürülmesi ve Polis Teşkilatı ile yürütme alanındaki düzeni oluşturmak için 10 Nisan 1845’te  “Polis Nizamnamesi” adıyla kurulan “Türk Polis Teşkilatımızın” değerli mensupları, 172 yıldır güvenlik dengesi temelinde, çağımızın teknolojik gelişmelerini yakından takip ederek, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği için görevlerini özveriyle yerine getirmektedir.

Polis memurlarımızın çalışırken yükseköğrenimlerini tamamlaması ve üniversite mezunlarının Polis Meslek Eğitimi Merkezlerine alınmasıyla Polis Teşkilatımızdaki eğitim seviyesinin son yıllarda ciddi anlamda yükselmesi, Teşkilatın eğitime verdiği önemi göstermesi açısından ayrıca önemlidir.

“TÜRK POLİS TEŞKİLATIMIZIN 172. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNDE”, ülkemizin dört bir yanında, hiçbir fedakarlıktan kaçınmayarak huzur ve güvenliği sağlayan tüm emniyet mensuplarının  “POLİS HAFTAS”sını  kutlar, vazifelerinde başarılar diler ve görevleri başında şehit düşen kahraman polislerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabırlar dilerim.